Çocuğunuz Başarısız Mı? - Son Dakika

Çocuğunuz Başarısız Mı?

6 yıl önce

Çocuğunuzun başarısını arttırmanın yolları.

1
Çocuğunuzun başarılı olabilmesi için en önemli madde, huzurlu bir ortam ve sevgidir. İletişim kurabilmek , iletişim içinde yadırgamadan dinleyebilmek gerekmektedir. Öğrencinin , öğretmenleri ve arkadaşları ile sürekli iletişim halinde olunmalıdır. (aşırıya kaçmadan , öğrenciyi pasifleştirmeden )

2
Ailelerin öğrenciye Çalış! Demenin bir faydası olmayacağını kabul etmeleri gereklidir. Öğrenci annesindeki başarı isteğinin , kendi içindeki başarı isteğinden daha fazla olduğunu hissetmesi , öğrenciyi başarısızlığa ve umarsızlığa iter. Bu nedenle annelerin biraz daha ılımlı ve arka planda kalmaları gerekir.
3
Öğrencinin içindeki özgüvenin ortaya çıkması için takdir etmek gerekir. Hiçbir insan takdir görmediği işte başarılı olamaz. En başarısız insanlar kınanan , aşağılanan , takdir edilmeyen insanlardır. Bazı öğrenciler aileleri yüzünden yenilgiyi en baştan kabul etmişlerdir
4
Bir anne baba çocuğuna sözünü geçirebilmeli , belli bir mesafeyi gerektiğinde koruyabilmeli , gerektiğinde otoritesini , gerektiğinde de arkadaş tavırlarını takınabilmelidir.
5
Anne babalar çocuğunun büyüdüğünü kabul etmeli O’nun kendi hedeflerine saygı duymalı ve eğitim hayatını sonuna kadar desteklemelidirler.
6
Her çocuk anne babasının davranışlarını bilinçaltında örnek alır. Eğer çocuğumuzun kitap okumasını istiyorsak kendimizde kitap okumalıyız.
7
Aileler öğrenciler üzerindeki karar ve fikirlerinde tutarlı olmalıdırlar.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

İstanbul'un nadide semtinde telesiyej keyfi! 60 yıl önce çekildi Ayşen Gruda'yla, Müjdat Gezen'in nişan attığını biliyor muydunuz? Cani anneden kan donduran itiraf! 3 çocuğunu ninniler eşliğinde boğarak öldürdü Isırdığını 10 dakikada öldürüyor! Yangın ve selin vurduğu Avustralya'da katil örümcek alarmı Ramo'nun yosun gözlü güzeli Fatoş, Instagram pozlarıyla büyülüyor!

Son Dakika Haberleri