Çocuğunuz Başarısız Mı? - Son Dakika

Çocuğunuz Başarısız Mı?

11.04.2014 18:14

Çocuğunuzun başarısını arttırmanın yolları.

1
Çocuğunuzun başarılı olabilmesi için en önemli madde, huzurlu bir ortam ve sevgidir. İletişim kurabilmek , iletişim içinde yadırgamadan dinleyebilmek gerekmektedir. Öğrencinin , öğretmenleri ve arkadaşları ile sürekli iletişim halinde olunmalıdır. (aşırıya kaçmadan , öğrenciyi pasifleştirmeden )

2
Ailelerin öğrenciye Çalış! Demenin bir faydası olmayacağını kabul etmeleri gereklidir. Öğrenci annesindeki başarı isteğinin , kendi içindeki başarı isteğinden daha fazla olduğunu hissetmesi , öğrenciyi başarısızlığa ve umarsızlığa iter. Bu nedenle annelerin biraz daha ılımlı ve arka planda kalmaları gerekir.
3
Öğrencinin içindeki özgüvenin ortaya çıkması için takdir etmek gerekir. Hiçbir insan takdir görmediği işte başarılı olamaz. En başarısız insanlar kınanan , aşağılanan , takdir edilmeyen insanlardır. Bazı öğrenciler aileleri yüzünden yenilgiyi en baştan kabul etmişlerdir
4
Bir anne baba çocuğuna sözünü geçirebilmeli , belli bir mesafeyi gerektiğinde koruyabilmeli , gerektiğinde otoritesini , gerektiğinde de arkadaş tavırlarını takınabilmelidir.
5
Anne babalar çocuğunun büyüdüğünü kabul etmeli O’nun kendi hedeflerine saygı duymalı ve eğitim hayatını sonuna kadar desteklemelidirler.
6
Her çocuk anne babasının davranışlarını bilinçaltında örnek alır. Eğer çocuğumuzun kitap okumasını istiyorsak kendimizde kitap okumalıyız.
7
Aileler öğrenciler üzerindeki karar ve fikirlerinde tutarlı olmalıdırlar.

Son Dakika Çocuğunuz Başarısız Mı? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi