Çocuklar İçin En Tehlikeli 8 Oyuncak - Son Dakika

Çocuklar İçin En Tehlikeli 8 Oyuncak

3 yıl önce

Oyuncaklar çocuklarımızın vazgeçilmezi. Bazıları onların hayal dünyasını geliştirirken bazıları hem eğlendirip, hem öğretiyor. Ancak bazıları tehlikeli olabiliyor. İşte çocuklar için en tehlikeli 8 oyuncak:

1
Kolluklar
Kolluklar
Kolluklar çocuklar için tam güvenlik sağlamaz. Çocuğun kolundan kolayca kayabilir. Dolayısıyla çocuk boğulma tehlikesi yaşabilir. Ayrıca bazı ürünler cilt tahrişlerine neden olabilir. Bu neden kollukların iyi ayarlanmasına çok dikkat edin ve yarım saatten fazla çocuğunuz kolunda bırakmayın.

2
Pervaneli oyuncaklar
Pervaneli oyuncaklar
Pervaneli helikopterler ve oyuncaklar gençler içindir. Çocuklar pervaneye parmaklarını sıkıştırabilirler, bu nedenle tehlikeli olabilir. İlla ki pervaneli oyuncak almak istiyorsanız yumuşak plastik olanları tercih edin.

3
Oyuncak doktor kiti
Oyuncak doktor kiti
Doktor oyuncakları kiti küçük parçalar olduğunda çocuklar için tehlike oluşturabilir. Çünkü bu parçalar çocukların nefes borusuna kaçabilir. Bu tarz oyuncakları alırken de büyük parçalı olanları tercih edin.

4
Pilli oyuncaklar
Pilli oyuncaklar
Düz yuvarlak piller şekere benzetilir. Çocuğunuz bunu tatmak isteyebilir. Bu pillerin şekli ve büyüklüğü de yutmayı kolaylaştırır. Bu da yanıklara ve ciddi zehirlenmelere neden olabilir. Pili oyuncaklara vidalarla sabitlenmiş olanları tercih edin.

5
Oyuncak tabancalar
Oyuncak tabancalar
Oyuncak tabancalar ve su tabancaları mesafe iyi ayarlanmadığı takdirde gözde ve yüzde yaralanmalara neden olabilir. Bu tip oyuncaklardan alırken yanında koruyucu gözlük olanları tercih edin.

6
Manyetik kitler
Manyetik kitler
Manyetik oyuncakların üzerinde 3 yaşından büyükler için uygundur yazsa da aslında 14 yaşın altındakilere tavsiye edilmez. Mıknatıslı topları çocuğunuz yutabilir.

7
Balonlar
Balonlar
Oyun sırasında balon patlayabilir. Bu çocukta sağırlığa varacak kadar büyük sorunlara yol açabilir. Bu nedenle balonlar 8 yaş üzerindeki çocuklar için tercih edilmelidir.

8
Stres çarkı
Stres çarkı
Son zamanlarda hızla yayılan stres çarkları da çocuklarınız için tehlike oluşturuyor. Fiziksel yaralanmalara neden olabileceği gibi psikolojik olarak konsantrasyon eksikliğine yol açabilir. Amerika'da birçok okulda stres çarkları yasaklanmıştır.

Haber Yayın Tarihi: 17.07.2017 07:59 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Genç fenomen, Katie Price'a benzemek için 140 bin liralık göğüs ameliyatı oldu Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri Magazin dünyasına bomba gibi düşen iddia: Rihanna, milyarder Arap iş adamından ayrıldı! Böylesi duyulmadı! Çıplak pozlarını paylaşan sosyal medya fenomeninin fotoğraflarını eşi çekiyor Evde yiyecek bir şey kalmayınca alyanslarını sattılar! İşte Rahşan ve Bülent Ecevit'in bilinmeyenleri

Son Dakika Haberleri