Çocukları Şımartan 7 Yanlış Davranış - Son Dakika

Çocukları Şımartan 7 Yanlış Davranış

25.12.2016 08:13

1

Çocuğunuzun şımarık davranışlarının altında yatan nedenlerin sizin davranışlarınız olduğunu biliyor musunuz? Aslına bakarsanız sadece şimdiki davranışlarını değil bütün yaşantısını etkiliyorsunuz.

2
Onları sürekli mutlu etmeye çalışmak
Onları sürekli mutlu etmeye çalışmak
Hayat bir peri masalı değildir. Çocuklarınızı hayatın zorluklarına bir peri masalıymış gibi davranarak hazırlayamazsınız. Bırakın düşsünler, kalksınlar, arada bir incinsinler... Bu şekilde karakterleri güçlenecek.

3
Şikayet ettiklerinde onları desteklemek
Şikayet ettiklerinde onları desteklemek
Çocuğunuz, öğretmeni ya da başka bir otoriteyle ilgili şikayet ettiğinde hikayenin tamamını duymadan gardınızı alıp koruyucu görevini üstleniyorsanız hata yapıyorsunuz. Objektif olun. Önce çocuğunuzu dinleyin, sonra ilgili kişiyi.

4
Öfkeye öfkeyle karşılık vermek

Öfkeye öfkeyle karşılık vermek</p><p>
Çocuğunuz öfke nöbeti geçirirken öfkeyle karşılık veriyorsanız kötü davranışını onaylıyorsunuz demektir. Sakin olun ve öfkesinin nedenini anlamaya çalışın.

5
Her şeyi ödüllendirmek

Her şeyi ödüllendirmek</p><p>
Çocuklar rutin davranışlara alışırlar. Sabah uyanıp kahvaltı ederler, oyuncaklarıyla oynarlar, televizyon izlerler. Onlara bir gün kahvaltılarını etmeleri için ödül verirseniz her gün aynı şeyi beklerler. Bu yüzden bir ödül verirken onun bir seferliğe mahsus olduğunu hatırlatın.

6
Çok fazla yardım etmek

Çok fazla yardım etmek</p><p>
Çocuklarınıza yardım etmek istemenize anlıyoruz ancak her şeyi siz yaparsanız bu onları tembelleştirir. Televizyonunu açmayın, suyunu getirmeyin, diş fırçalarına macunu siz sürmeyin. Çünkü her zaman bunları yapmak için etrafında olmayacaksınız. Onları hayata hazırlamak istiyorsanız bırakın yaşları doğrultusunda işlerini kendileri halletmeyi öğrensinler.

7
Sürekli kazanmalarına izin vermek
Sürekli kazanmalarına izin vermek
Evinde sürekli kazanmasına izin verirseniz dışarıda da durumun böyle olduğuna inanacak ve her kaybettiğinde yıkılacak. Çocuklarımıza kaybetmenin direnç ve çalışkanlık gibi erdemler kazandırdığını öğretmeliyiz.

8
Anlaşmazlıklarına müdahale etmek

Anlaşmazlıklarına müdahale etmek</p><p>
Çocuklarınıza rehber olun. Ancak bırakın kendi küçük anlaşmazlıkları ve yüzleşmeleriyle kendileri başa çıksınlar. Böylece kendilerinin ve karşısındakilerin hislerinin daha farkında bireyler olacaklar. Paylaşmayı, adil olmayı ve insanlara eşit davranmayı öğrenecekler.

Son Dakika Çocukları Şımartan 7 Yanlış Davranış - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor