Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir? - Son Dakika

Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir?

14.12.2019 08:51

İçimizi burkan ölümler sonrasında bahsi geçen şırınga çikolatanın ne olduğu merak ediliyor. Şırınga çikolata nedir? Tehlikeli midir? İşte detaylar...

1
Ankara'nın Keçiören ilçesinde ilkokul öğrencisi 7 yaşında ki Mert Yağız Köksal ve Diyarbakır'da yine 7 yaşındaki Umut Bilgi'nin, şırınga şeklindeki çikolatayı yerken nefes alamaması sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından konuyla ilgili soruşturma başlattı. Adli soruşturma devam ederken, birçok kişide şırınga çikolatanın ne anlama geldiğini merakla araştırıyor.
2
Maalesef bir Türkiye gerçeği olarak ihmalkarlığın bedelini küçük bedenlerle ödedik. Peki Mert ve Umut'un ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir?
3
Savcılığın "şırınga şeklindeki oyuncak sıvı çikolata" şeklinde ifade ettiği şırınga çikolata, bir çeşit atıştırmalık olarak satılıyor.
4
Öğrencinin şırınga çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetmiş olabileceği belirtiliyor.
5
Sosyal medyada Gıda Dedektifi ismiyle tanıdığımız ve gıda suçlarını ifşalayan Musa Özsoy, Tayaş Gıda Firması'nın bu ürünü ürettiğini iddia etti.
6
Ama Şırınga Çikolata'yı maalesef ki birçok marka üretiyor.
7
Şırınga çikolata maalesef ki çeşitli marketlerde üzerinde çizgi film karakterleriyle daha cazip hale getirilip satılıyor. Aynı zamanda Şırınga çikolatanın özellikle okul kantinlerinde yer aldığı belirtiliyor.

YORUMLAR (1)
  • rojhat avaşin: ikitane yavrumuz yaşamını yitirdi şırıngalı çikolata firması hakında soruşturma açıldımı bilmiyoruz acilen yasal işlem başlatılmalıdır en ağır şekilde ceza verilmeli o zaman rahat nefes alırız eğer bunlar yapılmıyorsa türkiyede hak hukuk adalet yargı yok derim Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500

Son Dakika Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir? - Son Dakika


Advertisement