Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir? - Son Dakika

Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir?

14.12.2019 08:51

İçimizi burkan ölümler sonrasında bahsi geçen şırınga çikolatanın ne olduğu merak ediliyor. Şırınga çikolata nedir? Tehlikeli midir? İşte detaylar...

1
Ankara'nın Keçiören ilçesinde ilkokul öğrencisi 7 yaşında ki Mert Yağız Köksal ve Diyarbakır'da yine 7 yaşındaki Umut Bilgi'nin, şırınga şeklindeki çikolatayı yerken nefes alamaması sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından konuyla ilgili soruşturma başlattı. Adli soruşturma devam ederken, birçok kişide şırınga çikolatanın ne anlama geldiğini merakla araştırıyor.
2
Maalesef bir Türkiye gerçeği olarak ihmalkarlığın bedelini küçük bedenlerle ödedik. Peki Mert ve Umut'un ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir?
3
Savcılığın "şırınga şeklindeki oyuncak sıvı çikolata" şeklinde ifade ettiği şırınga çikolata, bir çeşit atıştırmalık olarak satılıyor.
4
Öğrencinin şırınga çikolatanın kapağının boğazına kaçması sonucu hayatını kaybetmiş olabileceği belirtiliyor.
5
Sosyal medyada Gıda Dedektifi ismiyle tanıdığımız ve gıda suçlarını ifşalayan Musa Özsoy, Tayaş Gıda Firması'nın bu ürünü ürettiğini iddia etti.
6
Ama Şırınga Çikolata'yı maalesef ki birçok marka üretiyor.
7
Şırınga çikolata maalesef ki çeşitli marketlerde üzerinde çizgi film karakterleriyle daha cazip hale getirilip satılıyor. Aynı zamanda Şırınga çikolatanın özellikle okul kantinlerinde yer aldığı belirtiliyor.

Son Dakika Çocukların ölümüne sebep olan şırınga çikolata nedir? - Son Dakika


YORUMLAR (1)
  • rojhat avaşin: ikitane yavrumuz yaşamını yitirdi şırıngalı çikolata firması hakında soruşturma açıldımı bilmiyoruz acilen yasal işlem başlatılmalıdır en ağır şekilde ceza verilmeli o zaman rahat nefes alırız eğer bunlar yapılmıyorsa türkiyede hak hukuk adalet yargı yok derim Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı