Son Dakika Haberleri: Çok Konuşulan Komplo Teorileri

Çok Konuşulan Komplo Teorileri

7 yıl önce

İnsanların kafalarını kurcalayan komplo teorilerİ

1
Businees Insider, insanların kafalarını kurcalayan komplo teorilerden bazılarını derledi:
2
Facebook'a üye olan herkes gönüllü olarak kişisel bilgilerini internet ortamında paylaşıyor. Bir teoriye göre paylaşılan kişisel bilgilere CIA de rahatlıkla ulaşabiliyor.
3
Bu teorinin ardında CIA'e bağlı sermaye şirketi Q-Tel'in bir reklam şirketi olan Visible Measures'a finansal destek olması yatıyor. Visible Measures, sosyal medyadan kişilerin paylaştığı oranda bilgi topluyor.
4
Elektrikli arabaların yayılmasının petrol ve gaz firmaları tarafından engellendiği iddiası.
5
Firmaların bunu insanların petrole bağımlı olmasına devam ettirmek için yaptığı söyleniyor.
6
Ampullerin ömrünün bilinçli olarak yaklaşık 1000 saatte tutulduğu iddia ediliyor.
7
General Electric ve Philips Electronics gibi dev firmalarında aralarında bulunduğu şirketler çok daha uzun ömürlü ampullerin üretilmesini engelledikleri gerekçesiyle suçlanıyor.
8
IBM bilgisayarı Deep Blue, satranç şampiyonu Garry Kasparov ile yaptığı maçta hile yaptı.
9
Bir makalede yer alan bu teoriye göre IBM bu yolla şöhretine şöhret kattı.
10
Biz evimizde televizyon izlerken aslında birileri de bizi gözetliyor. Hatta bazı kişiler televizyonlarının içinde mikrofon ve kamera bulduğunu, hükümetlerin bu yolla insanları izlediğini iddia ediyor.
11
Bir başka teori ise televizyon sinyallerinin insanların beynine hükmetmek ve bilinçaltı reklamcılık için kullanmasıyla ilgili. Günümüzde büyük teknoloji şirketlerinin kişiye özel reklam verebilmek için ev teknolojilerinde insanların hareketlerini izleyen sistemler üzerine kurulu patentler aldığı biliniyor.
12
Microsoft'un Word programındaki Wingdings ve Webding fontlarında aslında gizli mesajlar olduğu da bilinen komplo teorilerinden.
13
Bu teori 11 Eylül saldırıları sonrası tüm dünyaya yayıldı. İkiz kulelere çarpan uçaklardan biri olan ‘Q33NYC', Word'de Wingdings fontu ile yazıldığında bir uçak ve iki bina şekli çıkıyor.Haber Yayın Tarihi: 20.05.2013 10:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!