Çok Tehlikeli! Tuvaletteyken Asla Telefonlarınızla Oynamayın - Son Dakika

Çok Tehlikeli! Tuvaletteyken Asla Telefonlarınızla Oynamayın

1
Son yılda yaşanan teknolojik değişimler, ister istemez hayatımızı derinden etkiliyor. Bu değişimlerden biri de, eskiden tuvalete gazeteyle giderken şimdilerde akıllı telefonlarımızla gider olduk. Uzmanlar tam burada devreye giriyor ve “Yapmayın” diyor.

2
Telefonunuzu arka cebinizde unutmayın
Telefonunuzu arka cebinizde unutmayın

Hepimizin sıklıkla yaşadığı durumdur bu. Bir yerden bir yere geçerken (bu mutfaktan, odaya bile olabilir) ilk olarak elimiz telefona gidiyor ve onu alıp cebimize koyuyoruz. Eğer tuvalete gidiyorsanız yanınıza almayın.

3
Mikropların telefon aşkı
Mikropların telefon aşkı

Mikroplar için tam bir çekim bölgesi haline gelen telefon, tuvalette kaldığı müddetçe etrafta ne kadar mikrop varsa onları üzerine çekiyor. Zaten sürekli elimizde olan telefonu bir de bu mikroplu haliyle yüzümüze yakınlaştırdığınız an tüm hastalıklara davetiye çıkartmış oluyorsunuz.

4
Doktorlar ne diyor?
Doktorlar ne diyor?

Uzman doktorlar Charles Gerba ve Kelly Reynold bu süreçte başımıza neler geleceğini anlattı. Dr. Gerba söze “Sonuçta tuvaletlerin ne için kullanıldığı ve iğrenç olduğu bir sır değil” diyerek girdi ve “dışkıdan kaynaklı mikrop ve patojenler tuvaletlerin her yerine sıçrar” diyerek devam etti. Bu arada doktorlar, evimizin banyosunun dışarıdaki banyolardan daha temiz olduğunun da altını çizdi.

5
Her tuvalet bir mayın tarlası
Her tuvalet bir mayın tarlası

Her türlü mikrobun kolayca kendine yer bulacağı tuvaletlerden, telefonunuzu uzak tutun. Hem girerken hem de çıkarken ellerimizi yıkadığımız bir yere, elde telefonla girmek iyi bir fikir değil! Telefonunuzla tuvalete girdiğiniz an o telefon mikrolar için bir taşıyıcı haline gelir. Sizinle beraber kolaylıkla evin her tarafına dağılır!

6
Böcekleri ortaya çıkarmak için birebir
Böcekleri ortaya çıkarmak için birebir

Telefonunuz özellikle banyoların kuytu köşelerine saklanan ve salgın hastalık dağıtan böcekleri harekete geçirebilir. Özellikle kısaltması E. Coli olan Escherichia coli (Koli Basili) bakterisi, Clostridium Difficile bakterisi ve Norovirüslerin sebep olduğu enfeksiyon hastalıklarına hızlı bir davetiye çıkarmış olursunuz. Sindirim sistemi hastalıklarına siz ve etrafınızdaki herkes kolay hedef olur.

7
Tuvalet çok temiz
Tuvalet çok temiz

İçinizden “banyom çok temiz ama” dediğinizi duyar gibiyiz… Uzman doktorlarımız da diyor ki; “Tuvaletin ne kadar temiz olduğu hiç önemli değil!” hatta ne sıklıkla ovalaya ovalaya fırçalasanız da tuvalete telefonunuzu getirmemelisiniz!

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2017 09:04

Son Dakika Çok Tehlikeli! Tuvaletteyken Asla Telefonlarınızla Oynamayın - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeni bulgularla en güncel karşılaştırma! İşte koronavirüs, grip ve soğuk algınlığının belirtileri arasındaki farklar Ne umdu ne buldu! Çıplak fotoğraf paylaşan hakimin başı fena dertte İkinci kez yaşadığı annelik heyecanı yarım kaldı! Petek Dinçöz bebeğini kaybetti Necati Şaşmaz'ın günde 80 bardak çay içtiğini biliyor muydunuz? İşte ünlülerin bilinmeyen alışkanlıkları Kumaş maske ile ilgili korkutan gerçek: Virüsü parçalara ayırıp daha uzağa yayıyor