Çöpe Attığınız Muz Kabuğunun 8 Mucizevi Kullanımı - Son Dakika

Çöpe Attığınız Muz Kabuğunun 8 Mucizevi Kullanımı

07.04.2017 15:06

Genelde muzu yedikten sonra kabuğunun aslında ne kadar faydalı olduğunu bilmediğimiz için çöpe atarız. Muzun kabuğu bir değil birçok şeye faydalı gelmekte ve değişik şekillerde kullanılmaktadır. İşte muz kabuğunun 8 mucizevi kullanımı...

1
Ayakkabınızı yeniler
Ayakkabınızı yeniler
İlginç bir özellik olarak, muz kabuğu mükemmel bir ayakkabı temizleyicisidir. Ayakkabı üzerine sürülen muz kabuğu, ayakkabıyı temizlerken, aynı zamanda ayakkabıya canlılık ve parlaklık da kazandırmaktadır.

2
Sivilceli yüzleri iyileştirir
Sivilceli yüzleri iyileştirir
Sivilceli yüzler için muz kabuğu, faydalı ve zahmetsiz bir yardımcıdır. Gün sonunda güzelce temizlenen yüz bölgesine, yatmadan önce muz kabuğu sürülür. Bu şekilde kalan yüz yıkanmaz ve uykuya geçilir. Sabaha kadar yüze etki eden muz kabuğu ve sürülürken ortaya çıkan maddeler, sabah ılık su ile temizlenir. Düzenli olarak bu yöntem uygulandığında, çok geçmeden sivilceler konusunda iyileşmeler gözlemlenebilmektedir.

3
Muz ve kabuğu, dişleri temizlemeye ve beyazlatmaya da yardımcıdır.
Muz ve kabuğu, dişleri temizlemeye ve beyazlatmaya da yardımcıdır.
4
Sinek ısırığına sürün
Sinek ısırığına sürün
Sinek ve benzeri canlıların ısırıkları nedeniyle, insan teni üzerinde oluşan kaşıntılar, muz kabuğu ile giderilebilmektedir. Uzmanların, kaşınma konusuna mesafeli durması, doğrudan ilaçların çok fazla fayda etmemesi, insanları alternatif ve doğal yöntemlere itmektedir. Sinek ısırığının bulunduğu, kaşınan bölgeye muz kabuğunun sürülmesi, kaşıntıyı giderebilecektir.

5
Nasırları tedavi eder
Nasırları tedavi eder
Ayak altları ve özellikle de topuklarda ortaya çıkan nasırlar, birçok losyon ya da krem kullanılmasına karşın, tam anlamı ile geçmemektedir. Muz kabuğu, topuk bölgesine sürülmek sureti ile uygulandığında, topuk bölgesini rahatlatır ve uzun vadede nasırlar konusunda faydası dokunur.

6
Cildin yaşlanmasını yavaşlatır
Cildin yaşlanmasını yavaşlatır
Yaşın ilerlemesi ile görülen cilt kırışıklıkları, muz kabuğunun kırışık cilde düzenli uygulaması ile hem düzeltilir, hem de kırışıklık ilerlemesi yavaşlatılır.

7
Sedef hastalığına iyi gelir
Sedef hastalığına iyi gelir
Tarih boyunca muz kabuğunun iç kısmının bazı yaralara sürülmesi, çeşitli kaynaklarca doğrulanmaktadır. Sedef hastalığında da bu yöntemin kullanıldığı, bir başka bilinen uygulamadır.

8
Kemik ağrısına iyi gelir
Kemik ağrısına iyi gelir
Muz kabuğunun kemik ağrısı çeken insanlara büyük yararı vardır. Örneğin muz kabuğu bir masaj aleti olarak kullanılabilir. Muz kabuğu kaygan bir yapıya sahiptir. Bu kaygan yapının altında kemik ve eklem ağrılarına iyi gelen moleküller yatmaktadır. Muz kabuğunu insanlar vücutlarına sürerek eklem, kemik ağrılarına doğal bir masaj yöntemi uygulayabilirler.

Son Dakika Çöpe Attığınız Muz Kabuğunun 8 Mucizevi Kullanımı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement