Çörek Otunun Mucizevi Faydaları - Son Dakika

Çörek Otunun Mucizevi Faydaları

20.01.2014 13:40

Modern tıbbın ilgisini çeken az sayıda bitkiden biri olan çörek otunun faydaları saymakla bitmiyor.

1
Çörek otunu yalnızca poğaçalarınızı süslemek için kullanıyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz. İşte çörek otunun 'mucize' gibi faydaları...
2
Çörek otu modern tıbbın oldukça ilgisini çeken az sayıda bitkiden biri. Bu bitkinin hastalıklara etkisi üzerine yüzlerce deney yapıldı ve onlarcası da halen devam ediyor.
3
Bu kadar araştırma ve deney hep olumlu sonuçlanmış ve her defasında asırlar öncesinden buyurulan ve kıymeti yeni yeni anlaşılan "Ölümden başkasına şifadır" hadisi şerifine ulaşılmıştır.
4
Çörek otu tohumları binlerce yıldır baharat ve gıda koruma maddesi olarak kullanılmıştır.
5
Çörek otu, oksidan ajanları temizleyen antioksidan sistemi harekete geçirme özelliğine de sahiptir.
6
Çeşitli kanser ve mikroorganizmalara karşı anti–kanser ve anti–mikrobiyal özellikler göstermektedir.
7
Toksik ajanlara maruz kalmış kolon dokusunda DNA hasarını azaltmakta, karsinogfenezin yani sağlıklı hücrelerin kanser hücrelerine dönüşmeye başlamasını önlemektedir.
8
Bağışıklık sistemini düzenleyici ve diyabeti tedavi edicidir.
9
Mide hastalıklarında tedavi edici, AİDS'i önleyici, böbrek hastalıklarını tedavi edicidir.
10
Kalp ve damarları koruyucu, kolesterol düşürücü ve ishal kesicidir.
11
Mikrop aktivitelerini ve kanın pıhtılaşmasını engelleyen mucize bir gıdadır.
12
Baş ağrısında alın ve kulaklara yakın yüz kısımları çörek otu yağı ile ovulur ve kafa bandajlanır. Aynı zamanda bir çay kaşığı çörek otu kahvaltıdan önce alınır.
13
Sağlıklı bir cilt için, bir çorba kaşığı çörek otu yağı ile bir çorba kaşığı zeytin yağı karıştırılır. Bu karışım ile yüz ovulur ve en az bir saat böyle devam edilir. Sabunla yıkanır ve durulanır.
14
Kas ağrıları için, ağrıyan yerler çörek otu yağı ile ovulur.
15
Grip ve burun tıkanıklığında her bir burun deliğine 3-4 damla çörek otu yağı akıtma, burun tıkanıklığını ve kafanın soğuk algınlığı ızdırabını giderebilir.
16
İshal için, bir fincan yoğurt ile bir çay kaşığı çörek otu yağı karıştırılır. Belirtiler kayboluncaya kadar karışımdan günde iki defa içilir.
17
7'den 77'ye her türlü derdin şifası olan çörek otunun kıymeti ise gün geçtikçe anlaşılıyor.

Son Dakika Çörek Otunun Mucizevi Faydaları - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi