Corolla İle Gözler Hep Üzerinizde - Son Dakika

Corolla İle Gözler Hep Üzerinizde

18.11.2013 12:20

Kendi segmentinde en çok satan olma unvanı ile nam salan yeni Corolla'yı Haberler.com okurları için test ettik.

1
Toyota'da esen tasarım rüzgarı Corollayı'da çepe çevre sardı. Kendi segmentinde en çok satan olma unvanı ile nam salan yeni Corolla'yı HABERLER.COM okurları için test ettik. İşte Esad Sivri'nin kaleminden yeni Corolla.
2
1.4 dizel motorlu versiyonunu test ettiğimiz araç performansı ve konforu ile göz dolduruyor. Ayrıca eski haline göre keskin hatlar, yeni Corolla'nın tasarım çizgisini belirlemiş diyebiliriz.

3
Bu sınıfın otomobiller giderek daha dinamik tasarımlara imza atıyor. Bu tasarım dilini Corolla'da görmek mümkün. Otomobilde agresif bakışlar, keskin çizgiler dikkat çekiyor. Özellikle ön bölümün şıklık çıtası krom detaylarla arttırılmış.
4
Çoğu otomobilde gündüz farları sis farlarına yakın konumlandırılırken, Corolla'da LED gündüz farları ön far grubunun hemen üzerinde yerini almış. Bir önceki nesilden hatırladığımız yuvarlak hatlar, yeni tasarım ile yerini daha keskin yapıya bırakmış.

5
Eski kasasından hatırladığımız yan bölümde ki sadelik teması arka bölüme de ciddi değişikliklerle kendini göstermiş.

6
Arka kısım ilk etapta çok garip gelse de zamanla alışılıyor hatta sevilebileceğini söylemek isterim. Asimetrik stop grubu ortadaki kısa krom çıtası ve enterasan yapısı ile bence oldukça şık.

7
Corolla'nın iç mekanı Yaris'le tanışıp Auris ile aşina olmaya başladığımız tasarımın çizgisinde diyebiliriz. Malzeme kalitesi ve işçilik seviyesinin de ciddi olarak yükseltilmiş.

8
Eski modelinden aşina olduğumuz 3 kollu direksiyondaki butonlarda bir önceki versiyonundaki butonlar tercih edilmiş. Hatta kapıda ve alt kısımlardaki butonlarda da yenilenmeye ihtiyaç duyulmamış.

9
Oldukça kaliteli olan klima sisteminin üzerine yerleştirilen Multimedya ekran Corolla'da ki en ciddi yenilik. Navigasyon sistemi ve bluetooth bağlantısı dışında geri kamera ekranı olarak da kullanılabilmekte.

10
Oturum açısından oldukça rahat olan Corolla arka koltuklarında da ciddi olarak baş ve diz mesafesi sunuyor. Bunun yanı sıra küçük eşya gözü konusunda bonkör olan otomobil gerek kapı kenarlarında gerekse orta konsolda kullanışlı gözler sunmuş.

11
1,4 D-4D dizel ünite, 3800 d/d'de 90 hp güç ve 1800-2800 d/d'de 205 Nm tork üretiyor. Bu emektar motor beklentileri karşılasa da daha iyi olabilir diye düşünüyoruz.

12
Genelde dizel motorlar alt devirlerde isteksizdir ancak Corolla kalkıştan itibaren size başarılı bir performans sunarken ilerleyen devirlerde de bu performansını devam ettirebiliyor.

13
Otomobil 6 kademeli yarı otomatik multimode şanzımanıyla birlikte 0-100 kilometre hızlanmasını 14,7 saniyede tamamlıyor.

14
Daha çok yakıt ekonomisi odaklı tercih edilen dizel motor, bu amaca uygun olarak kullanıldığında 5 litre yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Ancak bu araçla daha fazla performans isteyenler 7-8 litrelik tüketim değerlerini rahatlıkla görebilirler.

15
Oldukça iyi ayarlanmış süspansiyon sistemi ile zorlu virajlarda izini kaybetmeyen araç aynı zamanda çukur ve tümseklerde darbeleri içeri yansıtmıyor.

16
Daha önceleri çok eleştirdiğimiz ses yalıtımı konusunda zafiyet bu sefer ciddi olarak giderilmiş gibi yüksek hızlar ve çok kötü yollar hariç ne motor nede yol sesi aracın içine yansımamakta.

17
Yeni Toyota Corolla, Life, Active, Advance ve Premium donanım seviyesinde satılıyor. Otomobilin en alt donanım seviyesinde bile Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC),Yokuş Kalkış Desteği (HAC), Fren Destek Sistemi

18
Ayrıca Lastik Basınç Ölçer, hıza duyarlı elektronik kontrollü direksiyon sistemi, 6 Hava yastığı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, immobilizer, yol bilgisayarı, çok fonksiyonlu direksiyon standart olarak sunuluyor.

19
En üst donanım olan Premium'da ise diğerlerine ek olarak gösterge panelinde bilgi ekranı, akıllı giriş ve çalıştırma sistemi, akıllı park destek sistemi, Deri-kumaş döşeme ve ön konsol, far yıkama ve ön-arka park sensörü mevcut.

20
21
22
23
24
25
26
27
28

Son Dakika Corolla İle Gözler Hep Üzerinizde - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement