Çukur Dizisindeki Vartolu'nun Sadiş'i Boncuk Yılmaz'ı Nereden Hatırlıyoruz? - Son Dakika

Çukur Dizisindeki Vartolu'nun Sadiş'i Boncuk Yılmaz'ı Nereden Hatırlıyoruz?

02.02.2018 10:42

Çukur'da Koçovalı Ailesi'nin yardımcılığını üstlenen ve Vartolu'nun çocukluk aşkı olan Saadet karakterini canlandıran Boncuk Yılmaz'ı yakından tanıyalım...

1
Boncuk Yılmaz'ı biz Çukur dizisindeki Sadiş olarak tanımış olsak da onun oyunculuk hikayesi 2004'e dayanıyor. Boncuk Yılmaz ilk olarak karşımıza, Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak filmi ile çıktı. Ama onu asıl Kanal D'de yayınlanan Haneler programındaki 'Yaban'ın Pınar'ı dediğimizde tanıyacaksınız. İşte Boncuk Yılmaz'ın oyunculuk hikayesi ve rol aldığı dizi-filmler...

2
Boncuk Makbule Yılmaz, 13 Mayıs 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Boncuk Yılmaz, bir tren yolculuğu sırasında tanıştığı yönetmen Ahmet Uluçay tarafından oyunculuk teklifi aldı.

3
OYUNCULUĞA ÖDÜLLÜ BAŞLANGIÇ
OYUNCULUĞA ÖDÜLLÜ BAŞLANGIÇ

2004 yılında Ahmet Uluçay'ın senaryosunu yazıp, yönettiği Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak adlı filmde oynadığı Nihal karakteri ile Siyad Türk Sinemasıödülleri kapsamında Umut Veren Genç Oyuncu ödülünü alarak oyunculuğa güzel bir başlangıç yaptı.

4
2006 yılında Kızlar Yurdu dizisinde Melike Güner, Pelinsu Pir, Eylem Yıldız, Arzu Oş, Işılay Gül, Caner Özyurtlu, Fethi Kantarcı ve Füsun Demirel ile birlikte rol alan Boncuk Yılmaz, kendi adı ile rol aldı.

5
Boncuk Yılmaz, 2006-2008 döneminde yayınlanan Sıla dizisinde Boran Ağa'nın kız kardeşin Narin rolünü oynadı.

6
2011 yılında 1970'li yılların Türkiye'sinde geçen Mazi Kalbimde Yaradır adlı dizide Nalan karakterini canlandırdı.

7
Boncuk Yılmaz'ın adından en çok söz ettirdiği projesi ise Haneler olmuştu.

8
2009 yılı içerisinde ekranlarda yerini alan Haneler adlı komedi projesinde Pınar karakterine hayat veren Boncuk Yılmaz burada eski Türk sinemasına ait oyuncuların konuşma tarzlarını taklit eden karakteri ile dikkat çekmişti.

9
Boncuk Yılmaz son olarak 2017 yapımı Kaygı isimli sinema filminde yer aldı.

10
Şimdi ise Çukur dizisinde Saadet karakterini canlandırıyor.

11
Rol arkadaşları ile ilgili sorulan soruya “Vartolu gömleği Erkan'ın üzerine çok yakıştı. Kendisini ben de hayranlıkla izliyorum, inanılmaz bir iş çıkarıyor.

12
SAADET'TEN VARTOLU'YA ÖVGÜ!
SAADETTEN VARTOLUYA ÖVGÜ!

"Onunla beraber oynamak benim için büyük bir şans” yanıtını veren Boncuk Yılmaz, Vartolu'ya övgüler yağdırdı.

13
Öte yandan Boncuk Yılmaz, ‘Karpuz Kabuğundan Gemiler Yapmak' ve ‘Kaygı' filmlerinde rol almıştınız. Yeni bir sinema filmi projeniz var mı?' sorusunu ise şöyle cevapladı:

14
'SİNEMAYA GERİ DÖNMEYİ ÇOK İSTİYORUM'
SİNEMAYA GERİ DÖNMEYİ ÇOK İSTİYORUM

Bahsettiğiniz filmlerin uluslararası festivallerden ödülle dönmesi benim adıma oldukça sevindirici olmuştu. 4 yıl önce oğlum doğduğu için setlerden biraz uzak kalmıştım.

15
Çünkü oğlumu kendim büyütmek istedim. Gelinen noktada sinemanın bir prestij merkezi olduğunu düşünürsek sinemaya geri dönmeyi çok istiyorum.

16

YORUMLAR
500

Son Dakika Çukur Dizisindeki Vartolu'nun Sadiş'i Boncuk Yılmaz'ı Nereden Hatırlıyoruz? - Son Dakika


Advertisement
Haberi Paylaş