Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'tontiş' diyerek sevdiği CZN Burak kimdir? - Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'tontiş' diyerek sevdiği CZN Burak kimdir?

05.02.2020 11:06

Yemek videolarıyla ünlenen, 14 milyon takipçisi ve devasa yemek videoları ile tüm dünyada şöhrete kavuşan CZN Burak kimdir? İşte tüm detaylar...

1
Çektiği devasa porsiyonlu yemek videolarıyla şöhret olan CZN Burak lakaplı Burak Özdemir, 26 yaşında. Çektiği yemek videolarıyla sosyal medyada büyük bir üne kavuşan Burak, şimdi dünyaca ünlü hesapların videolarını paylaştığı isim ve restoranına milyonlarca insan akın ediyor.
2
Burak Özdemir 24 Mart 1994 yılında Hatay'ın Yayladağı ilçesinde doğdu. Aslen Hataylı ve koç burcu.
3
Kebapçılık ise dede mesleği. Dedesinin o zaman durumu çok yokmuş. Hatay'da ufak bir yeri varmış kapatmak zorunda kalmış. Burak Özdemir'in ailesi, dede mesleği olan kebapçılığa devam etti ve 2009'da İstanbul Aksaray'da bir lokanta açmaya karar verdi.
4
İlk şubelerini 2011 yılında 6-7 masalık bir yer olan Aksaray'da açtı. Çevresindeki esnafın bile "Burada iş yapamazsınız, kapatırsınız yakında!" derken git gide büyümeye başladılar. 6-7 masa 10-20 masa oldu derken, Taksim ve Etiler olmak üzere 2 şube daha açtı.
5
CZN ne anlama geliyor?
CZN ne anlama geliyor?
Burak'ın babası eskiden tekstil işindeydi. Laleli'deki Cinzano Tekstil'in sahibiydi. Burak babasıyla tartıştığı bir gün "Gidip kendi ayaklarım üzerinde duracağım dedi. Babası "Hadi git!" dedikten sonra Osmanbey'de kendine bir iş buldu. Bomonti'de bir tekstil fabrikasında çalışmaya başladı. Patronları ve arkadaşlarının bile "babanın durumu iyi niye burada çalışıyorsun?" dediği Burak, kendi ayaklarımın üstünde durmak istiyorum" diye cevap veriyordu.
6
Arkadaşları kilolu olduğu için ona takılıp 'börek' diyordu. Burak ise çok sinir oluyordu. Oradan aklına takılan bu olaydan sonra babasının firmasının adı Cinzano'yu kısaltmaya karar verdi. Sonra herkes CZN Burak demeye başladı. 2012'den bu yana Instagram adı CZN BURAK.
7
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yakınlığı ne?
Cumhurbaşkanı Erdoğanla yakınlığı ne?
Burak buna şöyle cevap veriyor: "Babam daha önce Ankara'da Recep Tayyip Erdoğan'la tanışmıştı. Çok samimilik yoktu, ben tanışmayı çok istiyordum. Bir Şubat günü buradaki şubenin önünden geçecekti. Hemen arabanın önüne atladım.
8
Tayyip Erdoğan "tontiş" dedi!
Tayyip Erdoğan tontiş dedi!
Beni yanına çağırdı.'Niye önümüzü kesiyorsun hayırdır?' dedi, sonrasında 'Başkanım seni çok seviyorum' dedim. O da bana 'Ben de seni seviyorum tontiş' dedi. O zamanlar çok kiloluydum hakikaten tontiştim. "Neyse o gün başkanım arabadan tam inecekti, Berat Bey acelemiz var deyince başka bir gün gelmeye söz verdi. Seçimlerden 2 gün önce restorana geldi. Yemekler hazırladık ama çok bir şey yemedi biraz pide, biraz peynir atıştırdı."
9
Burak, şimdi İstanbul Üniversitesi'nde işletme okuyor hem de restoranlarının işletmesini yapıyor...
10
CZN Burak'ın "Hatay Medeniyetler Sofrası" mekanına başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sanat ve ünlü camiasından bir çok isim de gidiyor. Merve Boluğur, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ajda Pekkan gibi pek çok isim Hatay Medeniyetler Sofrasında Czn Burak'ın misafiri oldu.
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'tontiş' diyerek sevdiği CZN Burak kimdir? - Son Dakika


YORUMLAR (9)
  • ah be: Öyle bir anlatılmış ki neredeyse inanıyordum. Ya vallahi kıskanmıyorum fakat bu çocuk kaç yaşında ticarete kaç yaşında atıldı. Bunlar durumu çok iyi olan babası tarafından gerçekleşmiş unutmayın hiç bir şey tesadüf değildir. Parası olan yine zengin anlıyacağın... Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Evli öğretmen, öğrencisiyle ilişkiye girdikten sonra polise teslim oldu Yıllar sonra ekranlara dönen Memoli yeni imajıyla tam not aldı Bahçıvan evin hanımına göz dikti! Önce tecavüz edip sonra gözünü kırpmadan öldürdü Müstehcen pozlarıyla milyonlarca takipçisini mest eden fenomene Tiktok'tan kötü haber Yıldız futbolcu McKennie, gözlerini Can Yaman'ın sevgilisi Diletta'nın kalçalarından alamadı