Son Dakika Haberleri: Dağların Gözyaşı: Mumiyo, Şifa Kaynağı Çıktı

Dağların Gözyaşı: Mumiyo, Şifa Kaynağı Çıktı

3 ay önce

Üç bin yıllık geçmişe sahip olan mumiyo resmen gizli kalmış bir şifa mucizesi. Birçok kişinin haberdar olmadığı dağların gözyaşı olarak bilinen mumiyo, romatizmadan kansere kadar tedavi edici birçok özelliğe sahip.

1
İşte, mumiyo'nun birçok faydası...
2
Saklı kalmış sağlık kaynağı mumiyo maddesi, Uzakdoğu'dan Ortadoğu'ya kadar bitkisel tıpta kullanılan dağların yüksek kesimlerinde ve mağara içinde bulunan siyah bir tortudur.
3
Dağdaki bitkiler zamanla doğal faktörlere uğrayarak sertleşir. Zamanla dönüşüm geçiren bitkilerde; toprak, yağmur ve taşlarda bulunan vitamin ve mineraller bulunur.
4
Mumiyo maddesi eski çağlarda eklem, kemik ve romatizma hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır. O dönemlerde ise son derece başarılı olmuştur. Şimdilerde ise krem ve diş macunu yapımında kullanılır.
5
Son derece güçlü bir vitamin kaynağı olan bu dağların göz yaşının içinde 85'den fazla mineral, vitamin ve aminoasit vardır. İçerdiği elementler ise; kobalt, bakır, demir, çinko, nikel, potasyum, sodyum, magnezyumdur.
6
Kemik dokularının iyileşmesine yardımcı olur ve yenileyici özelliğe sahiptir. Özellikle 30 yaşını geçmiş kadınların kemik erimesinin önüne geçmek için tüketmesi tavsiye edilir. Bağışıklık sistemini düzene sokan güçlü bir etkisi vardır. Mumiyo, beyin sağlığı için de son derece önemli bir kaynaktır. Vücudu stresten arındırır.
7
Vücuttaki yara izlerinin tedavisinde de kullanılır ve hızlı iyileşme sağlar. Karaciğeri toksinlerden arındırır ve cildin sağlıklı kalmasında yardımcı olur. Özellikle yarık ve yara izlerinin tedavisinde etkili bir maddedir.
8
Mumiyo, diş eti iltihabına ve diş sararmasına engel olur. Ağız sağlığında kullanılan doğal bir kaynaktır. En önemli faydalarından biri de kanserle mücadelesidir. Kanserli hücrelerin oluşumunu önler.
9
Mumiyo son zamanlarda cilt sağlığı için maske olarak kullanılmaktadır. Kullanılan siyah maske cildi yeniler ve yaşlanmayı geciktirir. Macun kıvamına getirilen mumiyoyu aç karnına yiyerek tüketebilirsiniz. Bu şekilde tüketildiğinde zorlu kış şartlarında grip vb. rahatsızlıklara karşı koruyucu etki sağlar.
10
Düzenli olarak tüketilen mumiyo macunu karaciğer sağlığını da destekler. Bağışıklık sistemini destek olarak, vücut direncini artırır.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Norveçli Güzel, Instagram Paylaşımlarıyla Mest Ediyor! Kilolarıyla Başı Dertteydi, 64 Kilo Verdi Bambaşka Birine Dönüştü Tuvalete Giren Adam Gördüğü Manzara Karşısında Dondu Kaldı Eski Ahırı, Lüks Villaya Çevirdi! Görenlerin Ağzı Açık Kaldı Love Island'ın Ateşli Güzeli Sevgilisine Öpücük Verirken Dekoltesinin Azizliğine Uğradı