Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi - Son Dakika

Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi

16.04.2021 12:27

Kaliforniya'da kaybolan bir yürüyüşçü geceyi ayılar ve dağ aslanları ile dolu bir bölgede geçirmek zorunda kaldı. Telefonun şarjının bittiğini gören yürüyüşçü kayalıklara ayaklarını sarkıtıp son bir kare çekip arkadaşına attı. Kurtarılmaya dair ümidi tükenen dağcının çektiği bu kare kurtuluşu oldu. İşte mucize kurtuluşun detayları.

1
45 yaşındaki Rene Compean, Güney Kaliforniya'daki San Gabriel Dağları'nda yürüyüşe çıktı ancak kısa süre sonra kafası karıştı çünkü bölgedeki ağaçların ve tabelaların çoğu orman yangınında yanmış ve tahribe uğramıştı. Kendini güçsüz hisseden Compean, gece boyunca kayaların arasındaki bir noktaya sığındı. Ayıları ve dağ aslanlarını gördüğünü söyleyen adam, 'umarım beni görmezler' umuduyla korku dolu bir gece geçirdi.
2
Ertesi gün kanyonun diğer tarafına geçen Rene, kayalıklara daha fazla tırmanmaya başladı. Kendini arayanlar için telefonunun daha iyi sinyal almasını sağlayamaya çalıştı ama bacaklarında kesikler oluşmaya başlayınca daha fazla devam edemedi. Yürüyüşçü o anda artık kurtarılma şansının bittiğini hayatını burada son bulacağını düşündü. Ancak Rene'nin bacaklarındaki kurumlar bulunmasına yardımcı olacaktı.

3
Telefonundaki son şarjı da arkadaşına bulunduğu yeri bacaklarını da içine alan bir fotoğraf karesini göndererek harcadı. Compean, Mount Waterman bölgesinin yakınındaki bir uçurumun üzerinden sarkan ayaklarının resmini çekti. Bu fotoğraf karesi Rene'nin tuhaf bir şekilde kurtulmasını sağladı.

4
Rene'nin arkadaşı fotoğrafı bulunmasına yardımcı olur umuduyla yetkililere teslim ederken, söz konusu kare sosyal medyada paylaşıldı ve ''aşağıda gösterilen alanı tanıyorsanız, lütfen bizi arayın'' notu düşüldü.

5
Compean, telefonunda "konum" özelliğini kapatmıştı, bu da yetkililerin nerede olduğunu hemen bulamacağı anlamına geliyordu. Fotoğraf karesi yetkililer için çok fazla bir detay içermiyordu ama Benjamin Kuo için yeterliydi.

6
HOBİSİ İŞE YARADI
HOBİSİ İŞE YARADI
Bir geceyi dağlık alanda tek başına geçiren adamın imdadına 'tuhaf hobisi' olan Benjamin yetişti. Sosyal medyada fotoğrafı gören Kuo onlara yardımcı olabileceğini söyleyerek, 'Çok tuhaf bir hobim var, yani uydu fotoğraflarına bakmayı ve nerede çekildiklerini bulmayı, koordinatlarına bakmayı seviyorum. Onlara kaybolan kişinin koordinatlarını verdim ve önemli bilgileri onlara ilettim' dedi.
7
Bu iyi bir ipucuydu ve yetkililer hemen söylenileni yerine getirmek için harekete geçti. Benjamin'in GPS koordinatlarının halihazırda kullanmakta oldukları cep telefonu verileriyle eşleştiği söylenerek, kayıp yürüyüşçü sanki el ile konulmuş gibi bulundu. Söz konusu alanda daha önce yangın olduğunu bilen Benjamin, Rene'nin bacaklarındaki islerin de ipucu oluşturduğunu söyledi.

8
Kurtarıldıktan sonra Benjaminle tanışan Rene, ''Yaptığın şeyi takdir ediyorum. Ona ve benim için yardım eden herkese minnettarım. Çabalarınız için çok teşekkür ediyorum. Hala hayattayım, şükürler olsun'' dedi.

Son Dakika Dağlık alanda kaybolan adamı, paylaştığı son fotoğraf karesi kurtardı! Sır bacaklarındaki is izlerindeydi - Son Dakika


YORUMLAR (7)
  • Öylesine: Şarj azalınca mecbur kapatıyor konum özelliğini ve telf komple kapanmış zaten sonra..Ki telf daglık alanda çekmiyor en tepeye çıkmış zaten son şarj lada foto çekip atması hayatının jokerini yapmış bence.. Yani saçmalık degil,akıllılık yapmış bilmeden de olsa Cevap Yaz 3 0 Yayından Kaldır
  • EDANUR 2552: Doğru aslında dağlık alanda çek ez bizim bumır telefonu dağda düşürdü ne kadar araskata bulamadık 0 0 Yayından Kaldır
  • FOTOROMAN HİKAYELER İŞTE: ADAMIN telefonunda "konum" özelliğini kapatmıştı SAÇMALIK burada başlamış... , Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü
Advertisement