Son Dakika Haberleri: Daima Yorgun Hissetmenizin Altında Yatan 9 Sinsi Sebep

Daima Yorgun Hissetmenizin Altında Yatan 9 Sinsi Sebep

3 yıl önce

1
Belki yeni bir dizi keşfetmişsinizdir ve istisnasız her gece sabahlara kadar çılgınlar gibi bölüm bölüm onu izliyorsunuzdur uykusuz, bitkin haliniz bundandır anlarım. Fakat her gece tam vaktinde uyuyup, sabah normalinde uyanıp halen kendinizi yorgun hissediyorsanız işte bunu anlayamam. Buyurun bu durumunuza sebebiyet veren olası 9 faktör…

2
Yeterince su içmemek
Yeterince su içmemek
Gün içinde yeterli ölçüde su tüketmiyorsanız, uykusuzluğu bizzati çağırıyorsunuz demektir. Bu da ertesi güne direkt etki eden bir şey olduğundan, sizi bitkin bırakacaktır.

3
Fazla su tüketmek
Fazla su tüketmek
Ya da tam tersi, gerektiğinden fazla ölçüde su tüketiyorsanız bütün gece lavaboya taşınmaktan yorgun düşeceksiniz, e hal mi kalır insanda?

4
Karmaşa
Karmaşa
Ve pek tabii içinde bulunduğunuz ortamın hijyeni, düzeni de önemli bir detay. Bu karmaşa sizi otomatikman yoracaktır.

5
Ortam sıcaklığı
Ortam sıcaklığı
Ayrıca çok sıcak ya da soğuk alanlar da insanı zorlar, durduk yerde yorar, hasta eder. Bundandır içinde bulunduğunuz ortamların uygun sıcaklıkta/serinlikte olmasına özellikle dikkat edin.

6
İlaçların yan etkileri
İlaçların yan etkileri
Alerjiniz varsa, kullandığınız ilaçlar da vardır muhtemelen. Bu ilaçların tabii bir takım yan etkileri de olacak. Belki de halsizliğiniz ondan.

7
Hafta sonu uykuyu abartmak
Hafta sonu uykuyu abartmak
Ayrıca uyku konusunda hafta içinde katı olup, hafta sonunda raydan çıkmanın da hafta başında özellikle enerjinizi olumsuz etkileyebileceğini unutmayın.

8
9
10Haber Yayın Tarihi: 08.12.2016 12:06 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 il açıklandı! Bakın ilk sırada kim var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin