Darbe Karşıtları 'Açlık Oyunları'nı Örnek Aldı - Son Dakika

Darbe Karşıtları 'Açlık Oyunları'nı Örnek Aldı

6 yıl önce

1
Tayland'ın kırmızı gömlekliler olarak anılan Pheu Thai partisi aktivistlerinden Pruek Prueksunan'ın, Kraliyet Ordu karargahına girerken darbe karşıtı bir hareket olarak üç parmak selamı vermesi, ülkede 'sessiz protesto' dönemi başlattı.

2
Cunta yönetimi tarafından ifadeye çağırılan 27 aktivistten biri olan Prueksunan, sabah saatlerinde geldiği ordu karargahında, ifade öncesi girişte gülümseyerek üç parmağını sallayarak kitleyi selamladı.

3
Selamlama sonrası sosyal medyada büyük destek görürken, meydanlarda da insanlar protesto amaçlı, Prueksunan gibi üç parmak işareti yapmaya başladı.


4
Darbe sözcüsü olarak anılan Winthai Suwaree, "Bu hareket 'açlık oyunları' filminde kullanılmış bir hareket. Yapılış amacının iyi gözden geçirilmesi gerekir" dedi.

5
İşte fotoğraflarla Tayvandaki darbe karşıtların sessiz protestosu...

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Haber Yayın Tarihi: 04.06.2014 03:27 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

8. kattan düşen kadın ayağa kalkıp yürümeye devam etti Dünya alarmda! Virüsün sıfır noktasından korkutan görüntüler gelmeye devam ediyor Kendi ölümünü bilen kahin Nostradamus, koranavirüsü de bildi! İşte tüyleri diken diken eden kehanetleri Bu şehirde her gün onlarca insan cinayete kurban gidiyor! İşte dünyanın en tehlikeli 10 yeri Oğulları uyardı ama dinlemedi! Yaşlı kadın internetten tanıştığı 35 yaşındaki sevgilisiyle evleniyor

Son Dakika Haberleri