Son Dakika Haberleri: Davos'ta Türkiye Sevinci!

Davos'ta Türkiye Sevinci!

9 yıl önce

1
Dünya Ekonomik Forumunun kurucusu ve başkanı Klaus Schwab, Türkiye'den bu yılki resmi üst düzey katılımın çok olumlu olduğunu ifade etti.

Schwab, Davos'un eski katılımcılarından Türkiye'nin, bu nedenle, her yıl forumun aranan ülkesi olduğunu kaydetti.
2
Türkiye'nin, küresel ekonomik krizde başarılı bir sınav verdiğini belirten Schwab, ülkenin küresel bir güç konumuna geldiğini de ifade etti.

Türkiye'nin, G20 gibi güçlenen bir grubun en etkin üyelerinden biri olduğunun altını çizen Schwab, bu pozisyonuyla, yeni küresel ekonominin şekillenmesinde katkı sağladığını vurguladı.

3
Klaus Schwab, Türkiye'nin sadece ekonomik olarak değil, siyasi anlamda da, barış ve istikrar açısından önemli gayret sergilediğini belirtti.

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı, küresel bir güç olan Türkiye'nin, her küresel toplantıda yer alması gerektiğini de ifade etti.

4
Klaus Schwab, bu yılki zirvede, küresel ekonominin önündeki yeni gerçeklere vurguda bulunarak, küresel sorunların çözümüne yönelik ortak normların belirlenmesinin önemine dikkat çekiyor.

1972-2002 yılları arasında Cenevre Üniversitesi'nde işletme profesörlüğü yapan Schwab, 1971 yılında Dünya Ekonomik Forumunu kar amacı olmayan bir kurum olarak kurdu. Schwab, Forumun amacının, ''dünyanın durumunu düzeltmek, geliştirmek'' olarak açıklıyor.

5
Bu yıl 41. defa yapılan Foruma, her yıl dünyanın önde gelen politikacıları, işadamları ve entellektüelleri katılarak küresel sorunlara çözüm arıyorlar.

Davos'ta Türkiye'yi bu yıl, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan temsil ediyor.
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20


Haber Yayın Tarihi: 27.01.2011 04:31 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Fotoğraftaki sakin köy, şimdilerde turistlerin en uğrak noktası! Ünlü oyuncu yat turunda eşini öpücüklere boğdu! Nükhet Duru'nun çıplak küvet pozu, sosyal medyayı salladı! İşte Türk magazin tarihinin tozlu raflarından kareler Bir zamanların en ateşli yıldızıydı, şimdi gören tanıyamıyor! Soğuk algınlığına iyi geliyor, cinsel güce güç katıyor! İşte mesir macununun faydaları