Davullu Zurnalı Düğün - Son Dakika

Davullu Zurnalı Düğün

02.07.2010 19:51

1
İşadamı Halis Toprak'a geçtiğimiz temmuz ayında aralarında Ayfer Toprak'ın da bulunduğu 7 kızı dava açmış ve evliliğini bitirmek için "Akli dengesi yerinde değil" diye mahkeme başvurmuşlardı. Herşeye rağmen hayatını 17 yaşındaki Nazlıcan'la birleştirmiş kızlarıyla konuşmama kararı almıştı. Halis Toprak şu günlerde evliliğini sonlandırmak için uğraşıyor. Kızı Ayfer Toprak ise babasına inat yaparcasına davullu zurnalı düğün yemeği yaptı.
2
GEÇEN 6 Mayıs'ta Fransa'da Cengiz Karavan ile hayatını birleştiren işadamı Halis Toprak'ın kızı Ayfer Toprak, aile dostları ve yakın arkadaşları için Bodrum'da yemek verdi. Yemekte, davetliler davul zurna eşliğinde halay çekti.
3
6 Mayıs'ta Paris'teki Türk Büyükelçiliği'nde sade bir törenle evlenen Siirtli işadamı Cengiz Karavan ve Diyarbakırlı işadamı Halis Toprak'ın kızı Ayfer Toprak, Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde aile dostları ve arkadaşları için bir yemek verdi.
4
Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi'ndeki Port Cafe'de düzenlenen yemeğe İstanbul sosyetesinin önde gelen isimleri katıldı.
5
İclal Aydın, Serpil Yılmaz, Fulya- Doğan Gündoğdu, Esra Oflaz, Ziya Güvenkaya, Nesligül Aksoy, Ayfer Toprak'ın kardeşi Sevgi Tunga, eşi Alper Tunga ve oğlu Berk Tunga'nın yer aldığı yemekte, mekan davul zurna sesleriyle inledi.
6
Davul zurna eşliğinde Diyarbakır ve Siirt yöresine ait müziklerle mekana gelen çift, Halk Oyunları Ekibi ile birlikte halay çekti. Konukların da halaya katılması renkli görüntüler oluşturdu.
7
Cengiz Karavan, “Eşimle ilk tanıştığımız dönemde tatil için gittiğimiz Paris'te evlendik. Çünkü bizim için önemli bir yerdi. Ben Siirtliyim, eşim ise Diyarbakırlıdır. Bu nedenle özümüzü ve kültürümüzü kaybetmemek için böyle bir etkinlik düşündük. Kültürümüzü yaşatmak için halay çektik.” dedi.
8
9
10

Son Dakika Davullu Zurnalı Düğün - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor