Dayak Yiyen Ünlüler - Son Dakika

Dayak Yiyen Ünlüler

04.08.2010 09:46

1
Ünlü Amerikalı sinema ve dizi oyuncusu Charlie Sheen, bir aile içi şiddet olayında suçlu olduğunu kabul etti.

Sheen'nin avukatı Yale Galanter dün yaptığı açıklamada, 44 yaşındaki oyuncunun suçunu kabul ettiğini ama savcıyla vardığı bir anlaşma sonucu hapis yatmayacağını belirtti.

2
Noel günü eşi Brooke Mueller'in gırtlağına bıçak dayamaktan 30 gün hapis cezasına çarptırılan Sheen'in hapis cezası, ABD'nin Kalifornya eyaletindeki Malibu kentinde bulunan lüks bir alkol ve uyuşturucu tedavi merkezinde 30 gün tedaviye çevrilmişti.
3
Geçtiğimiz yıl erkek arkadaşı Chris Brown'dan dayak yiyen ünlü şarkıcı Rihanna'nın polis tarafından çekilen fotoğrafı basını yansımıştı.
4
'Charlie'nin Melekleri' dizisiyle ünlenen Farah Fawcett, eski sevgilisi James Orr tarafından 1998 yılında feci şekilde dövüldü.
5
Ünlü oyuncu dizleri ve boğazından ciddi bir şekilde yaralandı. Bunun üzerine sevgilisinden ayrılan Fawcett, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Orr ise üç yıl toplum hizmeti ve 100 gün hapse mahkum edildi.
6
Dünyanın en başarılı kadın sanatçılarından biri olarak kabul edilen Madonna bile şiddete maruz kalan kadınlar arasında.
7
1985 yılında Oscar'lı aktör Sean Penn'le evlenen Madonna, iki yıl sonra bu evliliği sona erdirme kararı aldı. Bu kararda en önemli etkenin Penn'den gördüğü şiddet olduğunu söyledi.
8
Ünlü şarkıcı geçtiğimiz yıl boşandığı yönetmen eşi Guy Ritchie'yle ayrılık nedenlerinden birini de 'sözlü şiddet' olduğunu açıkladı. Madonna Ritchie'nin kendisine 'yaşlı, şişman, çirkin ve şarkı söyleyemeyecek kadar aptal' gibi sözler söylediğini mahkemede dile getirdi.
9
Amerikalı ünlü program sunucusu Oprah Winfrey, verdiği bir röportajda çocukluğunda fiziksel ve cinsel şiddet gördüğünü açıkladı.
10
9 yaşındayken kuzeni tarafından tecavüze uğrayan Winfrey, 12 Mart'ta gerçekleşen 'The Oprah Winfrey Show'daki programını Rihanna gibi şiddet gören tüm kadınlara adadı.
11
Dünyaca ünlü yıldız Pamela Anderson 1996 yılında evlendiği şarkıcı Tommy Lee ile 2 yıl evli kaldıktan sonra şiddet gördüğü gerekçesiyle boşandı.
12
Evliliklerinden iki çocuğu olan çiftin kısa bir süre sonra barıştı haberleri basına yansıdı. Ancak Lee, eşine şiddet uyguladığı gerekçesiyle 6 ay hapse mahkum edildi.
13
Whitney Houston 2007 yılında kendisini gibi ünlü eşi şarkıcı Bobby Brown'dan fiziksel şiddet gördüğü gerekçesiyle boşandı. Bu dönemde oldukça zor günler yaşayan Houston, bir taraftan uyuşturucu bağımlılığıyla da savaş verdi.
14
Yıllar sonra Houston, Rihanna'nın yaşadığı dayak olayından sonra genç yıldızı uyardı. "Sakın benim yaptığım hataları yapma. Eğer kalbinin sesini dinlersen yanlış yola saparsın." dedi.
15
Hollywood yıldızı Diana Lane 2004 yılında kocası Josh Brolin'nin fiziksel şiddetine maruz kaldı.
16
Lane'in polis çağırması üzerine olay ortaya çıktı ve Brolin gözaltına alındı.
17
Ike ve Tina Turner çifti, 1976 yılında şiddetli geçimsizlikten ayrıldı.
18
Eski eşini yüksek dozda uyuşturucudan kaybeden Turner, yıllar sonra Ike'ın kendisine şiddet uyguladığını ve zamanında çok canının yandığını açıkladı.
19
Ünlü televizyon oyuncusu Robin Givens da şiddet gören kadınlar arasında. Givens 1988 yılında ünlü boksör Mike Tyson'la evlendi. Ancak evlilikleri aile içi şiddet ve kavgalar nedeniyle hergün haberlere konu oldu.
20
Givens verdiği bir röportajda Tyson ile evliliğinin bir işkence olduğunu, bir cehenneme benzediğini ve hayal edebileceğinden çok daha kötü olduğunu söyledi.

YORUMLAR
500

Son Dakika Dayak Yiyen Ünlüler - Son Dakika


Advertisement