Demirel Söz Verdi, Erdoğan Yapıyor - Son Dakika

Demirel Söz Verdi, Erdoğan Yapıyor

9 yıl önce

1
1970 yılında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel'in yapmaya söz verdiği, Ordu ve Giresun'un yıllardır hasretini çektiği bir projeyi Ak Parti hayata geçiriyor.
2
Söz verildiği günden bu yana 3 cumhurbaşkanı, 11 başbakan, 15 ulaştırma ve 15 bayındırlık bakanı gören Ordu-Giresun Havaalanı'nın nihayet temeli atılıyor.
3
Her iki ilin özlemi olan havaalanının geçmişi 40 yıl öncesine dayanıyor. Dönemin başbakanı Süleyman Demirel tarafından verilen havaalanı sözünü 40 yıl sonra AK Parti, yarın yapılacak temel atma töreni ile yerine getiriyor.
4
Projenin yapılacağına dair ilk vaadi 1970 yılında dönemin Başbakanı Süleyman Demirel verdi.
5
Ordu-Giresun Havaalanı'nın temeli İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla 22 Temmuz cuma günü atılacak.
6
Havaalanın 2013 sonunda tamamlanması hedefleniyor.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Karantinada canı sıkılan Bella, çamaşırsız giydiği ceketi ile yürek hoplattı Böbrek nakli yaptırdığı hastaneyi unutmadı! Selena Gomez'den yüklü korona bağışı Koronavirüse karşı alınan birbirinden ilginç önlemler, 'bu kadar da olmaz' dedirtti Mucizevi ürünlerle evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler, ellerinizi ipek gibi yapacak Aslıhan Doğan Turan, giyinme odasını gösterdi! Servet değerindeki çanta ve ayakkabıları dikkat çekti