Deneme Kabinindeki Adamı Kim Öldürdü? İşte 6 Gizemli Bulmaca ve Cevapları - Son Dakika

Deneme Kabinindeki Adamı Kim Öldürdü? İşte 6 Gizemli Bulmaca ve Cevapları

07.04.2018 07:58

Buradaki bulmacaları çözebilmek için her detaya ayrı ayrı dikkat etmeniz gerekiyor. İşte sosyal medya kullanıcılarının büyük ilgisini çeken, zihin açıcı 6 soru...

1
Giyim mağazasının deneme odasında silahla öldürülmüş halde yerde yatan adamın katili numaralandırılmış kişilerden hangisi? Küçük detaylar katili ele veriyor.

2
Resimlerden bir tanesindeki çocuk tanıdığı birinin elini tutmuyor, kaçırılıyor. Hangisi olduğunu bulabilecek misiniz?

3
Odanın içini dikkatlice inceleyip olayın intihar mı yoksa cinayet mi olduğunu çözün.

4
Ofisteki detaylar bu olayın intihar mı, cinayet mi olduğunu ele veriyor. Bu adam intihar mı etti yoksa öldürüldü mü?

5
Bu resimdeki detaylara bakarak olayın intihar mı ya da cinayet mi olduğuna karar verin. Ancak buradaki detaylar okuyucunun bakış açısına göre farklılık gösterebilir.

6
Sherlock Holmes, Ganpat'ın öldürülmesi üzerine çalışmaktadır. Elinde cinayetle ilgisi olduğunu düşündüğü 3 şüpheli vardır:1. Arkadaşı, Rakesh Gupta2. Eşi, Bhawna3. Yardımcısı, Jason KumarÜç şüpheli de cinayet günü Ganpat'ı ziyaret etmiştir. Sherlock cinayet mahalinde ayrıca bir not da bulmuştur. Notta "7B91011" yazmaktadır. Bu notu gören Sherlock hemen katili tespit eder. Katil kimdir?

7
CEVAPLAR:
CEVAPLAR:
Katil 3 numaralı, kolunda alçı olan adam. Çünkü, kolundaki sargının içinde silahını rahatlıkla gizleyebilir. Ayrıca kolu sarılı bir adamın tişört ve ceket bakmak için mağazada olması, asıl düşüncesinin başka olduğunu düşündürebilir. Bütün bunların yanında kasiyer ve kasada para ödeyen adam sağ ellerini kullanmaktadır. Cinayete kurban giden adamın sağ tarafından vurulduğunu düşünürsek bunu sol elini kullanan bir adamın yaptığı sonucuna ulaşabiliriz. 3 numaradaki adam solaktır.

8
"A" resmindeki adam çocuğu tutuyor ama diğer resimlerde çocuk adamın elini tutuyor. Bu yüzden "A" resmindeki adamın çocuğu kaçırdığı sonucuna ulaşabiliriz.

9
Bu olay cinayet. Masadaki saatin kırılması odada boğuşma olduğunu gösteriyor. Ayrıca 2 tane su bardağı detayı da odada ölen adamın haricinde bir kişi daha olduğu sonucuna ulaştırıyor. Bütün bunların yanında yataktaki kitap ve defterden adamın kitap okuduğu ve bazı notlar aldığını anlayabiliriz. Ancak masanın üstündeki intihar notunun başka bir kalemle yazılması da şüphe çeken diğer bir unsur. Son olarak, adamın koltuk değneklerinin asıldığı yerden uzakta durması olayın intihar olmadığının ispatı.

10
Bu olay cinayet. Ofisteki eşyaların etrafa saçılması bir boğuşma olduğunun göstergesi. Aynı zamanda kurşun yarası intiharların genelinde olduğu gibi adamın başında değil, göğsünde. Son olarak, masadaki telefonun konumundan ve kalemin düştüğü yerden adamın solak olduğunu anlıyoruz ancak silah sağ elinden düşmüş gibi duruyor.

11
Bu resim diğerlerinden biraz daha farklı. Çünkü detaylar olayın cinayet olduğu açısından da yorumlanabilir, intihar olduğu açısından da.Cinayet olduğunun ispatları:Odada boğuşma olduğunu gösteren kanıtların olması. Bardağın durduğu yerden adamın solak olduğu görülmesi ama silahın sağ tarafa düşmüş olması. Arka tarafta açık pencereden kaçtığını düşünebileceğimiz başka birinin kaçtığının görülmesi.İntihar olduğunun ispatları:Duvardaki ekrandan adamın iflas ettiğini anlamamız. Sarhoş olan adamın odayı dağıtıp, içki şişesini duvara doğru fırlatıp kırmış olabileceği düşüncesi. Masadaki intihar notu. Ayrıca dışarıdaki adamın pencerenin açık olduğu yöne değil de diğer tarafa doğru koşuyor olması.Dolayısıyla hangi sonuca ulaştıysanız, doğrusunuz.

12
Sherlock, notta takivimdeki aylara karşılık gelen numaralar yazdığını keşfeder. "B" harfi hızlıca yazıldığı için aslında "8" yazılmak istenmiştir. Bundan dolayı İngilizce 7-8-9-10 ve 11. aylara karşılık gelen: July, August, September, October, November kelimelerinin baş harfleri J-A-S-O-N katili ele veriyor.

13
Bir adam yanında silah, çanta ve teyiple ölü bulunuyor. Polis teypteki son kaydı dinlemek için "Play" tuşuna bastığında, "Bu hayattan çok yoruldum artık acımı sonlandırmak istiyorum" diyen bir ses ve hemen peşinden silah sesi duyuyor. Ancak polisler bunun intihar değil bir cinayet olduğunu düşünüyor. Ses kaydına rağmen polisler bunun bir cinayet olduğunu neden düşündü?

14
Sıcak bir günde, bir kadın ve bir erkek restoranda 5 tane buzlu içki siparişi veriyor. İçkilerden 4 tanesini kadın hemen içiyor. Bir tanesini ise adam içiyor. Adam daha sonra içkiden zehirlenerek ölüyor. Doktor içkilerin hepsinin zehirli olduğunu söylüyor. Aynı içkilerden 4 tane içen kadın nasıl ölmedi? (Dikkatlice yeniden okuyun.)

15
Bir adam komşusu tarafından hırsızlıkla suçlanıyor. Komşusunun polise anlattığına göre, adam yılbaşı gecesi komşusunun evindeki partiye geldi ve evden bazı değerli eşyalarını çalmıştır.

16
Odada oturan iki kadından biri yerdeki çocuğun annesi. Resmi dikkatlice inceleyin ve hangisi çocuğun annesi bulun.

17
Eğer adam intihar etmişse teypteki kaseti nasıl geri sarabildi. Polisler "Play" tuşuna basınca ses kaydı en başından başlamıştı.

18
Zehir aslında buzda. Kadın içkileri buzlar erimeden, hemen içtiği için ölmedi.

19
Polis arkadaki yılbaşı ağacının süslerinden bazılarının eksik olduğunu ve daha fişe bile takılmadığını görünce hırsızlıkla suçlanan adamın doğru, komşusunun yalan söylediğini anladı.

20
Resmin solundaki yeşil kıyafetli kadın çocuğun annesi. Çünkü sandalyedeki oturuşu ve ayaklarının duruşu çocuğunu koruma iç güdüsünde olduğunu gösteriyor. Bunun yanında, küçük çocuklar bir aktivite yaparken genellikle annelerine yüzleri dönük halde olurlar. Çocuğun duruşu da annesini işaret ediyor.

Son Dakika Deneme Kabinindeki Adamı Kim Öldürdü? İşte 6 Gizemli Bulmaca ve Cevapları - Son Dakika


YORUMLAR
500
09:02
Advertisement