Deniz Aslanı Tatbikatından 36 Muhteşem Kare - Son Dakika

Deniz Aslanı Tatbikatından 36 Muhteşem Kare

04.05.2016 15:39

1
Ege Denizi'nin uluslararası sularında gerçekleştirilen tatbikatın ilk safhasında, senaryo gereği deniz yüzeyindeki kazazedeler başarıyla kurtarıldı. Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik komutanlıklarının yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bağlı biriminin de katılımıyla yapılan tatbikatı, 11 ülkeden 18 yabancı gözlemci de takip ediyor. İşte Müşterek Arama Kurtarma Tatbikatından anbean 30 muhteşem kare...

2
İlk safhasında, senaryo gereği deniz yüzeyindeki kazazedeler kurtarıldı.
3
Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik komutanlıkları unsurlarının yanı sıra Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü Ana Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'nin (AAKKM) katılımıyla planlanan tatbikat, Midilli ve Sakız adalarının batısında kalan uluslararası sulardaki Türk Arama Kurtarma sahasında icra ediliyor.
4
Tatbikata, Kara Kuvvetleri Komutanlığından 1 arama kurtarma helikopteri, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 1 fırkateyn, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 1 arama kurtarma uçağı ve 1 arama kurtarma helikopteri, 2 askeri ulaştırma uçağı ile Sahil Güvenlik Komutanlığından 2 arama kurtarma gemisi, 5 bot, 2 helikopter, 1 uçak, 1 Sahil Güvenlik Özel Harekat (SÖH) timi, 1 Dalış, Emniyet, Güvenlik ve Arama Kurtarma (DEGAK) timi yer alıyor.
5
Tatbikatın ilk safhasında, senaryo gereği, Ege Denizi'nde Türk Arama Kurtarma Sahası içinde bir deniz uçağı tehlike sinyali gönderdi. Uydusal Olarak Arama ve Kurtarma Sistemi üzerinden tehlike sinyali alınmasıyla AAKKM, konuyla ilgili Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki Deniz Arama Kurtarma Koordinasyon Merkezi'ni görevlendirdi.
6
Konuyu değerlendiren merkez, arama kurtarma çalışması için bir Sahil Güvenlik Komutanlığına bağıl bir arama kurtarma uçağını bölgeye sevk etti.
7
Konuyu değerlendiren merkez, arama kurtarma çalışması için bir Sahil Güvenlik Komutanlığına bağıl bir arama kurtarma uçağını bölgeye sevk etti.
8
Arama kurtarma uçağı tarafından bölgede yapılan tarama çalışmasında, deniz yüzeyinde kazazedelerin tespit etmesinin ardından, şişerek can salına dönüşen Arama ve Kurtarma (SAR) salı sahaya bırakıldı. Bölgeye ulaşan Sahil Güvenlik helikopterindeki arama kurtarma görevlisi, can salına ulaşan iki kazazeden birini halat yardımıyla kurtardı.
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

YORUMLAR
500

Son Dakika Deniz Aslanı Tatbikatından 36 Muhteşem Kare - Son Dakika


Advertisement