Deniz Çingenelerinin Yaşamı Su Üzerinde Geçiyor - Son Dakika

Deniz Çingenelerinin Yaşamı Su Üzerinde Geçiyor

1
Geçen yıl Malezya'nın batı kıyısındaki uzak adalara seyahat eden Fransız fotoğrafçı Réhahn Croquevielle, hayatlarını su üstünde geçiren deniz çingeneleri "Bajau"ların yaşamına ışık tutan birbirinden ilginç fotoğraflar çekti. Evlerini mercan resifleri üzerine kuran ve avladıkları balıklarla beslenen Bajaular, aykırı yaşamlarıyla görenleri hayrete düşürüyor.

2
Réhahn Croquevielle, bu fotoğraf serisini tamamlamak için çok ciddi bir yolculuk ve pazarlık sürecinden geçtiğini anlattı.

3
Tur operatörleri normal şartlarda gidilmeyen Bajau kabilesine erişmesi için Réhahn Croquevielle'e yardımcı olmadı. Bajau kabilesine ulaşmak için yine bu kabileden İngilizce'yi çat pat da konuşan birini bulan sanatçı yolculuğuna böyle başladı.

4
Bajau kabilesi normalde dalış meraklıların zorlu yolculuklarla gittiği bu bölgelerde yaşam mücadelesi veriyor.

5
Kaldıkları derme çatma evler ve sallarda balık yakalayıp onları yemek ve satmak için topluyor.

6
Her aile de en az 4 çocuk var.

7

Çocuklar yüzmeyi ve sal kullanmayı çok küçük yaşlarında öğreniyor. Sekiz yaşına geldiklerinde ise balık avına başlıyorlar.

8
Réhahn Croquevielle bu fotoğrafları Facebook sayfasından paylaştı.

9
İşte medeniyetten uzaktaki bu yaşamlardan kareler...

10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2016 11:12

Son Dakika Deniz Çingenelerinin Yaşamı Su Üzerinde Geçiyor - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kızının fotoğrafını çeken anne, iki saniye sonra çığlıklarına hakim olamadı Suya girdikleri an insanların cinsel organına saldırıyor! İlginç yaratığı görenlerin kanı çekiliyor Yıldız şarkıcı Mariah Carey ablasının iğrenç planını yıllar sonra itiraf etti: 12 yaşımda parayla cinsel ilişkiye zorladı Cinsel organına kadar dövme yaptıran çılgın fenomenin son paylaşımı olay oldu Bir kez gelen bir daha kopamıyor! İğneada'daki longoz ormanı eşsiz güzelliğiyle büyülüyor