Son Dakika Haberleri: Denizde Can Pazarı !

Denizde Can Pazarı !

10 yıl önce

1
Tekirdağ'da içinde 7 kişinin bulunduğu fibergrastan yapılan kayık denizin ortasında su alınca yarısına kadar battı. Yüzme bilen 1 kişi kendi imkanları ile kıyıya ulaşırken, yüzme bilmeyen ve suyun içinde çırpınan 6 kişi çevredekilerin yardımı ile kurtarıldı. Kurtarılan 2 bayan ise kıyıya ulaştığında gözyaşlarına boğuldu.
2
İstanbul'dan Tekirdağ'a yakınlarını ziyarete gelen 2'si çocuk, 2'si bayan toplam 7 kişi sahilden kiraladıkları fibergrastan yapılan kayık ile Değirmenaltı Mahallesi Alkaya Mevkiinden denize açıldılar. Kıyıdan yaklaşık 1 kilometre açıldıktan sonra kayık su almaya başladı ve daha sonra yarısına kadar suya gömüldü. Kayığın üzerindeki 7 kişi ise denize düştü ve içlerinden biri yardım istemek için kıyıya kadar yüzdü. Diğer 6 kişi ise çığlıklar atarak kıyıdakilerden yardım istedi.
3
Bu sırada kayığın battığını gören Yavuz Pehlivanoğlu isimli bir vatandaş, sürat teknesi ile denize açıldı ve batan kayığın deniz üstünde kalan kısmına tutunarak hayatta kalmaya çalışan 5 kişiyi kurtararak teknesine aldı. Diğer bir kişi ise jetski ile başka bir vatandaş tarafından kurtarıldı.Kıyıya çıkan ve yaşadıkları nedeniyle şoka giren 2 bayanı çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı ve "Nolur eve gidelim. Bizi eve götürün" diye ağladı. Daha sonra 7 kişi evlerinin yolunu tuttu.

4
Teknede 7 kişinin olduğunu söyleyen Yavuz Pehlivanoğlu, "Eve giderken denizde bağırarak yardım isteyenleri gördüm. Teknemle açılarak 2'si bayan 5 kişiyi kurtardım. Bir kişide jetskili bir arkadaş tarafından kurtarıldı. Diğer kişide kendi imkanları ile çıkmış. Hepsi panik halindeydi. Kayığın tam olarak batmaması faciayı önledi."dedi.
5
6
7
8
9Haber Yayın Tarihi: 30.08.2010 09:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çorum'da ürküten keşif! Yol çalışmasında 2 bin yıllık insan iskeleti bulundu Türkan Şoray'ın kızı Yağmur Ünal'a bakın! Güzelliğiyle annesini aratmıyor Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran an! Eniştesine güvendi, kaybetti Dünyayı ikiye bölen tartışma! Yıkayarak mı, silerek mi temizlenmeli? Kuzey Yıldızı İlk Aşk'ın mavi gözlü hırçın güzeli bakın kaç yaşında!