Son Dakika Haberleri: Denizde Yüzerken Fark Etti, Gördüğü Manzara Karşısında Şoke Oldu

Denizde Yüzerken Fark Etti, Gördüğü Manzara Karşısında Şoke Oldu

7 gün önce

Muğla'nın Datça ilçesinde denizde yüzen bir kişi mermerden yapılmış üzerinde aslan motifi ve işaretler olan bir kadın heykeli buldu. Daha sonra jandarmaya haber veren vatandaş, olay yerine gelen ekiplere, denizden çıkarılan heykeli teslim etti.

1
Emekli sigortacı ve koleksiyoner Muhammet Yüksel, sıcak hava nedeniyle İskele Mahallesi Burgaz ören yerinde denize girdi. Yüksel, 30 metre açıkta yüzerken dipte mermerden bir parçanın parladığını fark etti.
2
Deniz dibine dalan Yüksel, parlayan parçanın mermerden bir kadın heykeli olduğunu görerek, kıyıya çıkardı.
3
Koleksiyoner Yüksel, heykeli inceleyerek; heykelin üzerindeki işaretleri göstermeye başladı, göğsünü göstererek "burada aslan figürü var." dedi.
4
Sırt kısmında birkaç işaretin olduğunu söyledi.
5
Yüksel, heykeli amazon kadınlarına benzetti.
6
Daha sonra jandarmaya haber veren Yüksel, olay yerine gelen ekiplere, denizden çıkarılan heykeli teslim etti.
7
Öte yandan, mermer kadın heykelinin orijinal olup olmadığı ve hangi döneme ait olduğuna dair bilgilerin Marmaris Müze Müdürlüğü'nden gelecek ekiplerin incelemesinin ardından belirleneceği aktarıldı.
8
9
Haber Yayın Tarihi : 15.05.2019 08:08 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kızının Doğum Günü için Hurda Vosvos'u Baştan Yarattı! Son Hali İnanılmaz Game Of Thrones Oyuncuları Bölüm Başı Ne Kadar Kazanıyor Doğum Oranı Artsın Diye Tüm Çiftlere Ücretsiz Viagra Dağıtılacak! 107 Kilo Olunca Mankenliği Bırakmıştı, Podyumlara Geri Dönüyor Denizli'de Yürekleri Ağza Getiren Kare! Bahçeye Daldı, Kafese Sıkışıp Kaldı