Denizin tam ortasında hiçbir amacı yokmuş gibi duran gizemli köprü: Belhaven Köprüsü - Son Dakika

Denizin tam ortasında hiçbir amacı yokmuş gibi duran gizemli köprü: Belhaven Köprüsü

Tek bir fotoğrafına bakarak değerlendirdiğiniz zaman hiçbir amacı yokmuş gibi denizin tam ortasında duran Belhaven köprüsü, aslında İskoçya'nın güneybatı kıyısında yer alan Dunbar Kasabasının sınırlarında kalan Belhaven körfezinde, küçük bir iskele yolu ile sahili birbirine bağlıyor.

1
Avrupa, özellikle anıtlar açısından keşfedilecek en büyüleyici kıtalardan biri olma konusunda iyi bir üne sahip. Geleneklerden veya tarihten bahsediyor olsak da, İskoçya'nın güzelliğinin tadını çıkarmak bir ömür sürer. Şaşırtıcı bir şekilde, en büyüleyici yerlerinden biri karada değil, deniz kenarında.
2
İskoçya, Dunbar'daki Biel köyünden bakıldığında, suyun tam ortasında oldukça küçük bir köprü fark edilebilir. Böylesine yalnız, gizemli bir bakış açısı yaratan anlamsız köprünün hikayesi ne?

3
Biel Suyu, Biel köyünün simgesi olarak görülebilen bir dere. Luggate Burn'dan başlayarak, nehir köyün içinden 4,5 kilometre geçiyor ve Güney İskoçya'daki Belhaven Körfezi ile buluşuyor.
4
Gelgit sırasında, yerliler ve turistler köprüyü kullanarak Biel Suyu üzerinde yürüyebiliyor ve Belhaven Körfezi plajına gidebiliyorlar. Bu plaj, kum tepelerin,i tuz bataklığı ve renk sıçraması sağlayan otlaklarla birleştiren bir manzara sunuyor.

5
Bu manzarayı görmek isteyenler İskoçya'nın en güneşli bölgelerinden biri olan sahil boyunca kaliteli zaman geçirmek için gelgit bekliyorlar. Manzara özellikle gün batımları sırasında muhteşem bir görsel şölen oluşturuyor, böylece fotoğrafçılar için ideal bir manzara oluyor.
6
Gelgitten sonra eşit derecede muhteşem bir görüntü oluşur ve kıyıya yeni bir bakış açısı sunar. Bu noktada, köprünün çoğu su ile kaplanır ve üzerinden geçmek neredeyse imkansız hale gelir. Yine de, sessiz, romantik bir yer isteyenler veya unutulmaz bir anı yakalamak isteyen turistler yüksek bir gelgit beklerler.

7
8
9

Haber Yayın Tarihi: 25.04.2020 09:56

Son Dakika Denizin tam ortasında hiçbir amacı yokmuş gibi duran gizemli köprü: Belhaven Köprüsü - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor