Son Dakika Haberleri: Denizlerin Vahşi Krallığı

Denizlerin Vahşi Krallığı

9 yıl önce

1
Köpekbalıklarının insana nadir saldırdığını ispat etmek isteyen Güney Afrikalı, dev canavarın üstünde sörf tahtasına bindi.


Güney Afrika'nın en büyük kenti olan Cape Town'un köpekbalığı kaynayan sahillerinde Chris Fallows, dev boyuttaki bir köpekbalığının yarattığı dehşeti anlatan "Jaws" filminin gerçeği yansıtmadığını anlatmak istedi.

2
Bir sörf tahtasının üzerinde elinde kano küreğiyle ilerleyen 36 yaşındaki Fallows, altında gezen kocaman köpekbalığı karşısında dengesini korumayı başardı.


3
Köpekbalıklarının sörf tahtalarını, su üzerinde yüzen kaplumbağalara benzettiğini belirten Fallows, "Köpekbalıklarının bir insana rastgele saldırması çok uzak bir ihtimal" diyerek bu hayvanların bilindiği gibi saldırgan olmadığını savundu.


4
20 yıldır hayvanlarla iç içe yaşadığını belirten Fallows, "Birçok insan köpekbalıklarının, gördükleri bir nesneye saldırdığına inanıyor. Bunun doğru olmadığını ispat etmek için böyle bir testte bulundum" dedi

5
Büyük Beyaz Köpek Balığı
6
Şişen Köpekbalığı (Swell Shark)
7
Caribbean Reef Köpek Balığı
8
Çekiç Kafalı Köpek Balığı
9
Limon Köpek Balığı
10
Kum Kaplanı Köpek Balığı
11
Kum Kaplanı Köpek Balığı

Denizlerin tek hakimi olarak bilinen köpek balıkları değişik türleriyle dikkat çekiyor. Günümüzde yaklaşık 400 köpek balığı türü bulunuyor.

12
13
14
15
16
17
18
19
20Haber Yayın Tarihi: 07.04.2011 04:19 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak! Survivor Hikmet Tuğsuz son haliyle hayal kırıklığı yarattı! Fit görüntüsünden eser yok Ateşli model Kendall Jenner'a Türk dokunuşu! Güzelliğiyle mest etti 10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu