Denizlerin Vahşi Krallığı - Son Dakika

Denizlerin Vahşi Krallığı

07.04.2011 16:19

1
Köpekbalıklarının insana nadir saldırdığını ispat etmek isteyen Güney Afrikalı, dev canavarın üstünde sörf tahtasına bindi.

Güney Afrika'nın en büyük kenti olan Cape Town'un köpekbalığı kaynayan sahillerinde Chris Fallows, dev boyuttaki bir köpekbalığının yarattığı dehşeti anlatan "Jaws" filminin gerçeği yansıtmadığını anlatmak istedi.

2
Bir sörf tahtasının üzerinde elinde kano küreğiyle ilerleyen 36 yaşındaki Fallows, altında gezen kocaman köpekbalığı karşısında dengesini korumayı başardı.

3
Köpekbalıklarının sörf tahtalarını, su üzerinde yüzen kaplumbağalara benzettiğini belirten Fallows, "Köpekbalıklarının bir insana rastgele saldırması çok uzak bir ihtimal" diyerek bu hayvanların bilindiği gibi saldırgan olmadığını savundu.

4
20 yıldır hayvanlarla iç içe yaşadığını belirten Fallows, "Birçok insan köpekbalıklarının, gördükleri bir nesneye saldırdığına inanıyor. Bunun doğru olmadığını ispat etmek için böyle bir testte bulundum" dedi

5
Büyük Beyaz Köpek Balığı
6
Şişen Köpekbalığı (Swell Shark)
7
Caribbean Reef Köpek Balığı
8
Çekiç Kafalı Köpek Balığı
9
Limon Köpek Balığı
10
Kum Kaplanı Köpek Balığı
11
Kum Kaplanı Köpek Balığı

Denizlerin tek hakimi olarak bilinen köpek balıkları değişik türleriyle dikkat çekiyor. Günümüzde yaklaşık 400 köpek balığı türü bulunuyor.

12
13
14
15
16
17
18
19
20

Son Dakika Denizlerin Vahşi Krallığı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bu kaya, görünümü kadar neden olduğu batıl inançla da nam salmış Sürpriz bayramda geldi! Bengü, ikinci çocuğuna hamile WhatsApp'ın sözleşme onayı için verdiği süre bugün doldu! Twitter'da yer yerinden oynadı Serenay Sarıkaya, "Arkadaşım" dediği iş adamıyla fena yakalandı İsrail'in yok etmek için var gücüyle bombaladığı Hamas'ın tünelleri ilk kez görüntülendi
Advertisement