Son Dakika Haberleri: Denizli'de Korkutan Görüntü! Binlercesi Ağaçları ve Kaldırımı Bastı

Denizli'de Korkutan Görüntü! Binlercesi Ağaçları ve Kaldırımı Bastı

5 gün önce

Denizli'de cadde üzerindeki kaldırımları ve ağaçları yeşil renkli binlerce küçük kurt istila etti.

1
Merkezefendi ilçesinde cadde üzerindeki kaldırımları kurtlar istila etti
Merkezefendi ilçesinde cadde üzerindeki kaldırımları kurtlar istila etti
Yeşil renkli binlerce küçük kurt, kaldırım üzerindeki ağaçların etrafını sardı. Ağaçların dallarına çıkan kurtlar, zaman zaman tutunamayıp yere düşerken kaldırımı kullanan vatandaşlar kurtları fark edince koşarak uzaklaşıyor. Ağaçların altından geçerken kurtları fark eden vatandaşların yaptığı ilk iş başlarını kontrol etmek oluyor. Kurtları uzaktan fark eden bazı yayalar ise, kaldırımı kullanmayıp yollarına park halindeki araçların arkasından devam ediyor. Meraklı çocuklar da dakikalarca kurtları inceliyor.
2
Ağaçların yanında kaldırımlara ve park alanlarına yayılan kurtlar, mahalle sakinlerini de ikiye böldü. Bazı vatandaşlar kurtların temizlenmesini isterken bazıları ise koruma altına alınması gerektiğini savuruyor.
3
Koruma altına alınsın, doğaya bir faydaları vardır
Koruma altına alınsın, doğaya bir faydaları vardır
Kurtların imha edilmesini istemediğini belirten Büşra Hilal Duran, bölgenin koruma altına alınması gerektiğini ifade ederek, "Ne amaçla ağaçta olduklarını bilmiyorum ama yaşam alanları orası galiba. Orayı koruma altına almak ya da halkı bu konuda uyarmak gerekiyor. Bize zararı olduğunu düşünmüyorum, doğaya bir faydaları vardır. O yüzden hiçbir şekilde imha edilmesini istemiyorum ve şiddetle karşı da çıkarım. Belki yapraklara ya da meyvelere bir faydası vardır" dedi.
4
Kurtlardan korktuğunu söyleyen Arzu Büçkün isimli vatandaş ise kurtların kafalarına düşebileceğini dile getirerek, "Çok korktuk, bin anda yeşil yeşil görünce ödümüz koptu. Başımıza kurt düşebilirdi, ilk defa gördüm böyle. Küçük yeşil kurtlardı, yüzlerce binlerce vardı. Ağacın her yerini sarmış" ifadelerini kullandı.
5
Her tarafı bastı, geçenler koşarak geçiyor
Her tarafı bastı, geçenler koşarak geçiyor
Cadde üzerinde simit satıcılığı yapan Yüksel Beter ise, yoldan geçenlerin kafalarına kurt düşmemesi için koştuğunu aktararak, "Yaklaşık 15 gündür var bunlar. Her tarafı kurt bastı, geçen vatandaşlar tiksiniyor. Sabah 2 bakır süpürdüm buradan. Bu sıradaki ağaçların hepsinde var. İster istemez sıkıntı çekiyoruz, müşteri de sıkıntı çekiyor. Kafamıza düşüyor, gelip geçen kafama düşmesin diye koşarak geçiyor" diye konuştu.
6
7
8
9
Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 01:15 

YORUMLAR (10)
  • Herhangi biri: Bence biyolojik saldırı.Okadar cok hayin varki içimizde yurt dışından gelen böcekleri para karşılığında ülkemizin çeşitli yerlerine bırakıp kaçıyorlar.Bunu yapan belkide kendi insanımız.Eger böyleyse ki ben böyle oldugunu dusunuyorum kanıtım yok elimde lakin böyle ise bizim zihniyetimize ciddi bir darbe yapılması lazım.Zihniyetimizi değiştirmediğiniz takdirde bizden bir halt olmaz Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Kalender Kılıç: Bu durumlar, deprem öncesi sendroma da işaret eder! Tabi düşünülmesi gereken bir fenomen! Toprağın kimyasal içeriğinde, radon gazı vb öncü anomiler karıncalar ve benzer canlılarda tedirginlik yaratır. Bulunduğu yeri terk ederler. Genelde yukarı doğru tırmanırlar. Aynı paralelde diğer deprem erken uyarı işaretlerini de izlemeli. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • ALLERJİK BİR DURUM: O yeşil kurtların bıraktığı tozların bulaştığı yerlerde çok şiddetli kaşıntı ve kızarıklık olur. Birde O kurtlar ağaçların yapraklarını yer bitirir. Ağacın gelişimini yavaşlatır veya kurutur. Cevap Yaz 1 1 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız


Diğer Galeriler

Tarih Tekerrür Etti! 50 Yıl Önce İnönü de Yaşadı 2019 Yılının En Az Yakan 20 Otomobil Modeli Çılgın Bediş'in Banu'su Bakın Şimdi Ne Yapıyor! Eski Sevgiliden Bomba İtiraf: Angelina Cinsel İlişki Bağımlısıydı! Seda Sayan, Canlı Yayında Yüzünü Gerdirdi!