Denktaş'ın Ölümüne Kim Ne Dedi? - Son Dakika

Denktaş'ın Ölümüne Kim Ne Dedi?

13.01.2012 22:48

1
KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş tedavi gördüğü Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi'nde hayatını kaybetti. İşte ölümü üzerine gelen yorumlar...
2
Sayın Gül:" Sayın Denktaş'ın kaybı sadece Kıbrıs Türklerinin değil, tüm Türk Milletinin kaybıdır. Milletimiz gerçek bir kahramanını yitirmiştir. Halkının haklı davasına adanmış bir ömrün geriye bıraktığı en büyük miras şüphesiz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'dir. Merhum Cumhurbaşkanı Denktaş'a Allah'tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere, tüm Kıbrıslı Türk kardeşlerimize ve Türk Milletine başsağlığı ve sabır dilerim. Ruhu Şad olsun."
3
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin Kurucu Cumhurbaşkanı, Kıbrıs davasının önderi Rauf Denktaş'ın ebediyete intikalinden dolayı derin bir teessür içerisindeyim" dedi.
4
Cemil Çiçek, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirirken "Hepimizin, bütün Türk milletinin başı sağ olsun. Hepimiz açısından büyük bir kayıptır" dedi.
5
Kılıçdaroğlu: "KKTC'nin bugüne gelmesine en büyük katkıyı yapan kurucu devlet başkanı Rauf Denktaş'ı kaybetmenin büyük üzüntüsü içindeyiz. Anısı önünde her zaman saygıyla eğileceğimiz, büyük devlet adamı Rauf Denktaş'a rahmet, Denktaş ailesi, KKTC halkı ve Türk dünyasına başsağlığı diliyorum"
6
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatı ile Türk milletinin büyük bir değerini, iftihar edilecek bir şahsiyetini ve abidevi bir devlet ve siyaset adamını kaybettiğini kaydetti.
7
Bülent Arınç: "O, görmezden gelinen, yok sayılmak istenen bir halkın varlık mücadelesini veren büyük bir liderdi. Milletimiz büyük ve yiğit bir evladını kaybetmiştir"
8
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, KKTC'nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın vefatıyla ilgili, "Kıbrıs Mücahitleri ve Türk Halkı onun aziz hatırasını asla unutmayacak" dedi.

9

Süleyman Demirel: "Türk dünyası, milletimiz, Kuzey Kıbrıs'taki soydaşlarımız, çok büyük bir evlatlarını kaybetmişlerdir. Allah rahmet eylesin"

10
Masum Türker: "Denktaş, Kıbrıs'ta barışın sağlanması, soydaşlarımızın haklarının uluslararası camiada korunması konusunda üstün bir gayret göstermiştir. Uluslararası camiada, özellikle Kıbrıs Rum kesimindeki politikacılarla mücadele ederken, KKTC'de demokratik yaşamın gelişimi için büyük mücadele vermiştir."
11
GS: "KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı düşünceleri ve demokratik duruşu ile çok değerli bir devlet adamı olan Rauf Denktaş'a Tanrı'dan rahmet; ailesine, sevenlerine ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkına başsağlığı diliyoruz."
12
FB: "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yummuş olduğunu üzülerek öğrenmiş bulunuyoruz. Sayın Denktaş'a Allah'tan rahmet yavru vatanımız Kıbrıs halkı ve ulusumuza başsağlığı dileriz."
13
Derviş Eroğlu: "Bir tarih daha göçmüştür. Kıbrıs Türk halkının ve Türklük dünyasının başı sağolsun. Sadece Kıbrıs Türkü değil Türklük dünyası bir liderini kaybetmiştir. Yaslı aileye başsağlığı diliyorum."
14
Mehmet Ali Talat: "Denktaş'la çok uzun birlikteliğimiz var. Biz Denktaş'la çok tartışırdık, değerlendirme yapardık. O, Cumhurbaşkanıyken, ben muhalefetteydim. Her tehlike gördüğüm olayda kendisini bir şekilde haberdar ederdim. Son derece kararlı, kararından dönmeyen, kafası bulansa bile kısa zamanda toparlanabilen kararlı bir siyasetçi olarak benim aklımda kalacak."
15
BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun: "Sayın Denktaş, Birleşmiş Milletler'in, Kıbrıs'ın yeniden birleşmesi için yürütülen, BM gözetimindeki müzakereler çerçevesinde ve BM'nin adada barışı korumaya yönelik sorumluluklarına ilişkin olarak uzun süren bir ilişkisi olduğu, Kıbrıslı Türklerin uzun süre görev yapan tarihi bir lideridir."
16
KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay, KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın ölümünün bile dilediği bir şekilde olduğunu söyledi. Atalay, "Cuma'ya gidin, bana bu mübarek günde dua edin ki acı çekmeyeyim demişti. Zannedersem Allah onun duasını kabul etti" dedi.
17
İrsen Küçük: "Kaybımız büyük. Bir tarihi kaybettik. Sayın Rauf Denktaş'ın kaybı, hem Kıbrıs Türkü hem ana vatan Türkü hem de dünya Türklüğü için büyük bir kayıptır" dedi.
18
Işın Karaca:

Yolun ışık, mekanın cennet olsun Rauf Denktaş. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan gurur duyuyorum...

19
Erol Köse:

Gercek bir vatansever, gercek bir Ataturkcu olan Rauf Denktas'i kaybettik. Basimiz sagolsun..

Rauf bey Devlet baskani gibi degil halk gibi korumasiz gezerdi aktif calisirken ve tek tutkusu foto idi devamli foto çekerdi daima heryerde

20

Ece Erken:

Rauf Denktas...Mekani cennet olsun..

21
Gülben Ergen:

Kibris icin bir omur adamis guleryuzlu, tevazu sahibi insani,tum cocuklari,gencleri,sanatciyi seven cok sevdigimiz Rauf Denktas huzurla uyu

Son Dakika Denktaş'ın Ölümüne Kim Ne Dedi? - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement