Son Dakika Haberleri: Deprem Bu Yolları Yuttu

Deprem Bu Yolları Yuttu

11 yıl önce

1
Depremin ardından 10 kilometrelik bir yol toprak altında kaldı. Enkazın altında onlarca araba olduğu belirtiliyor.
2
Kosta Rika'da geçen perşembe günü meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki depremde ölenlerin sayısı 30 olarak açıklandı
3
Kosta Rika polis kaynakları, 6,1 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün bulunduğu bölgede 10 ceset bulunmasıyla ölü sayısının 30'a yükseldiğini, kayıp sayısının da 85 olarak belirlendiğini kaydetti.
4
Depremin ardından Vara Blanca de Alajuela bölgesinde toprak kayması meydana geldi ve 10 km. uzunluğunda bir yol toprak altında kaldı. Olay esnasında yolda bulunan birçok arabanın kaya ve toprak altında kaldığı, bu yüzden ölü ve yaralı sayısının daha da artmasının beklendiği kaydediliyor.
5
Bölgede bulunan Kızılhaç sözcüsü Freddy Roman, eğitimli köpekler ve iş makinelerinin enkazda çalıştığını, ancak yine de hayatta kalmayı başaran kişilere ulaşma şanslarının azaldığını söylüyor.
6
Roman, şehirle bağlantısı kesilen 45 kişinin dağlık bölgelerde mahsur kaldığını ve bin 378 kişinin de geçici barınaklarda bulunduğunu belirtti.
7
ABD Jeolojik Araştuırmalar Merkezi'ne göre 6,1 büyüklüğündeki depremin merkez üssü başkent San Jose'nin 35 km. kuzeybatısındaki turistik Poas Volkanı Milli Parkı.
8
Yerel basındaki haberlerde, ölenler arasında 5 İngiliz ile 2 Kanada vatandaşı bulunduğu belirtilirken, henüz bu bilgi resmi kaynaklarca doğrulanmadı.
9
Yetkililer, depremde milyonlarca dolar maddi zarar meydana geldiğini tahmin ediyor
10
11
12
13
14
15
16
17Haber Yayın Tarihi: 12.01.2009 11:59 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yorgunluğu def ediyor, kansere kalkan oluyor! İşte siyah sarımsağın faydaları Mucize Doktor'un çılgın Açelya'sından yatak pozu! Beğeni yağdı Ünlü model Kendall Jenner'ın sere serpe kitap keyfi! Resmen içine düştü Dişi bufaloya sinsice saldırmak istemişti! Sonu felaket oldu Böyle meslek görülmedi! Sadece vücudunu paylaşarak yılda 300 bin dolar kazanıyor