Deprem profesöründen ezber bozan açıklama: Büyük deprem olmayacak - Son Dakika

Deprem profesöründen ezber bozan açıklama: Büyük deprem olmayacak

01.10.2019 11:58

Deprem uzmanlarının çoğu büyük İstanbul depreminin yaklaştığını söylerken ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy açıklamasıyla ezber bozdu.

1
İstanbulluları paniğe sevk eden depremin ardından ünlü deprem bilimci Prof. Dr. Şener Üşümezsoy'dan ezber bozan ve eleştirel bir açıklama geldi.
2
Akşam'ın haberine göre; Üşümezsoy insanların korkuya sevk edildiğini ifade ederek şunları kaydetti:
3
"Silivri çukurundaki stres İstanbul'daki depremin sebebiydi. Bizler büyük kırılmayı Kumburgaz çukurunda bekliyoruz. Burası 40 kilometre uzunluğunda ve 10 kilometre derinliğinde olduğu için en çok 6.5'lik deprem yapar. Yani 7 ya da 7.5'lik deprem yapmaz. Dolayısıyla korkutulan Büyük deprem riski yok."
4
Panik yaratılıyor
Panik yaratılıyor
"Amacın halkı eğitmek değil korkutmak olduğu bir ortam yaratıldı. İnsanlarımız korkuya sevk edilerek panik yaratılıyor. Türkiye'nin en büyük sektörlerinden inşaatta dışa satımı dolaylı olarak engelliyorlar. Sıklıkla bir tarih vererek insanlarımızın psikolojisini bozuyorlar. Bilim insanlarımızın bundan vazgeçmesi gerek."

Son Dakika Deprem profesöründen ezber bozan açıklama: Büyük deprem olmayacak - Son Dakika


YORUMLAR (28)
  • Gereksiz...: Şener hocam 99 gölcük depreminden beri aynı şeyi söylüyor. Kesinlikle katılıyorum. Birileri deprem olcak diyip hem insanları korkuyor hemde, doğal olarak insanların ihtiyaçları arttığından piyasada para harcanıyor. İyi düşünün oyuna gelmeyin, deprem falan yok. Sorsan ne zaman olacağını olup olmayacağını bilmiyoruz kesin bilgi değil derler. Ozaman olcak deme kardeşim. OLABİLİR de. Ama yok. Depremden de ekmek yiyen bi tafya var. En olmadı ün yaparız... Ohhh mis. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Dev timsah 8 yaşındaki çocuğu yuttu! Cansız bedeni, hayvanın içinden feryatlarla çıkarıldı 19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı