Depresyondaysanız Bir De Bu Tedaviyi Denemelisiniz - Son Dakika

Depresyondaysanız Bir De Bu Tedaviyi Denemelisiniz

27.10.2018 11:21

Çağımızın vebası haline gelen depresyon, birçok kişinin yaşamını olumsuz etkiliyor. Ruh halimizin kötüye gitmesi nedeniyle antidepresan ilaçları ile çözülmeye çalışılan depresyona Kanada'dan yeni bir reçete geldi. Bu tedavi yöntemi ile doktorlar hastalara ücretsiz müze ziyareti reçetesi yazabilecek.

1
İşte "Depresyona karşı müze terapisi" uygulaması...
2
Kanada'da 1 Kasım'dan itibaren yürürlüğe girecek bir uygulama yapıldı. Artık doktorlar özellikle psikolojik rahatsızlıkları olan hastalara depresyon terapisi için ücretsiz müze ziyareti reçetesi yazabilecek. Bunun yanında kanser, diyabet ve diğer kronik hastalara da bu tedavi yöntemi önerilecek.
3
Canada Frankofon Doktorları (MFDC) deneği ve Montreal Güzel Sanatlar Müzesinin ortak çalışması olan müze reçetesi tedavi yöntemi şu anda dünyada ilkler arasında yer alıyor.
4
Müze ziyareti reçetesinin kanser,diyabet gibi hastalıkların tedavisinde de faydalı olacağına vurgu yapan MFDC Başkanı Doktor Helene Boyer, şunları belirtti:
5
"Bu konuda yapılan birçok araştırma ve çalışmada, sıkça müzeye giden, sanat eserleriyle ilgili olan kişilerin hastalıklarının olumsuz yanlarını unutarak, moral bulmasına ve tedavisinde daha pozitif sonuçlar elde etmesini sağladığını gözlemledik."
6
Spor yapmak gibi kültürel gezilerin de mutluluk hormonunun yani serotoninin artmasını sağladığını belirten Boyer, "Bu durum kanser hastaları ve diğer kronik hastalıklar için de çok olumlu sonuçlar veriyor" dedi.
7
Kanada'da 2015'ten beri bazı hastalıkların tedavisinde doktorlar hastalara egzersiz yapmaları için egzersiz reçeteleri yazıyor.
8
Türkiye'de şu anda böyle bir uygulama olmasa bile siz de depresyonla mücadelede ya da kanser, diyabet gibi hastalıklarla mücadele ederken bu yönteme başvurabilirsiniz.
9
"Depresyonla mücadele reçetesi" yönteminden ilham alarak şehrinizdeki müzelere gidip kendi kendinize bu tedavi yöntemi uygulayıp güzel bir haftasonu geçirmek elinizde.

Son Dakika Depresyondaysanız Bir De Bu Tedaviyi Denemelisiniz - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement