Derme Çatma Evde Yaşayan Dilencinin, Son Hali İnanılmaz - Son Dakika

Derme Çatma Evde Yaşayan Dilencinin, Son Hali İnanılmaz

Bükreş'te 71 yaşında tek başına yaşayıp dilencilik yapan adamın son halini gören inanamıyor...

1
Ölen karısıyla burada yaşadıkları için evini asla terk etmeyen 71 yaşındaki İyon Negril...

2
Şehir yetkilileri İyon'un, başka bir eve ya da huzurevine taşınmasını öneriyor, ancak yaşlı adamı bir türlü ikna edemiyorlardı. İyon, evini terk etmeyi kesinlikle reddediyordu.

3
Bu evde yaşamak imkansızdı.

4
Penceresi yoktu, duvarlar ufalanıyor, tavan sarkmış ve umutsuzca akıyordu. Romanya'da kışın don olayı -20C'ye kadar düşüyordu.

5
Yaşam koşullarını görüntüleyen ve Facebook'ta paylaşan vatandaş sayesinde İyon'a yardım eli uzattılar. Yaşlı adamı yalnızlık ve depresyon sorunlarıyla terk etmek yanlış olur diye düşündüler. Onu oradan çıkarıp başka bir yerde yaşamaya zorlamak da imkansızdı. Bu sebeple evinden ayrılmak istemeyen İyon'a, eski evinin yerine yenisini yapmayı teklif ettiler.

6
Psikolojik destek ve yapılan diğer yardımlar sonucu, yaşlı adamın hayatı değişti. Para toplayarak ona yeni bir ev veren insanlar değişimi kare kare işte böyle kaydettiler.

7
Yardım eden vatandaşların, çok parası yoktu ama; damlaya damlaya göl olur mantığıyla yardım kampanyası başlattılar.

8
İyon'a, tamamen yeniden tasarlanan, içinde rahat edeceği bir konteynır satın aldılar.

9
10
11
12
13
14

Haber Yayın Tarihi: 21.09.2017 08:30

Son Dakika Derme Çatma Evde Yaşayan Dilencinin, Son Hali İnanılmaz - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kylie Jenner, eski halini paylaşan Kim Kardashian'a tepki gösterdi: Hemen sil bunu Defne Samyeli bikinisinin üzerine giydiği file elbisesiyle büyülüyor Tüm dünyayı ilgilendiren keşif! Suudi Arabistan'da 120 bin yıllık ayak izi bulundu Fazla parmakları olduğu için sokağa atılan kedi internette fenomen oldu +18 uygulamaya üye olan rugby oyuncusunun katılma sebebi oldukça ilginç: Her şey spor yapmak için