Dev Köpekbalığı Böyle Saldırdı - Son Dakika

Dev Köpekbalığı Böyle Saldırdı

9 yıl önce

1
Güney Afrikalı fotoğrafçı Michael Rutzen, yıllardan beri dünyanın dört bir yanındaki sularda dev köpekbalıklarını görüntülüyor.
2
Genelde bir kafes içinde suların derinliklerine dalan Rutzen, Güney Afrika'nın False Körfezi'ndeki dev bir köpekbalığını görüntülemek için küçük bir tuzak kurdu.
3
Rutzen, teknesine bir iple bağladığı sahte foku suyun üzerine bıraktı. Bir süre sonra, ortaya bu korkunç manzara çıktı.

4
Rutzen, 6 metrelik köpekbalığının sahte foka saldırdığı anı kare kare görüntüledi. Rutzen, “Köpekbalıklarının fok balıklarını bu şekilde avladıklarını önceden görmüştüm… Bu yüzden bu anı tekrar yakalamak istedim” dedi. Rutzen, köpekbalığının avına nasıl yaklaştığını anlattı:

5
“Köpekbalığı suyun derinliklerindeyken avını tespit eder… Yükselmeye başlar ve avını dişlerinin arasına alarak tamamen hareketsiz hale getirir…”

6
“… Bu görüntüleri elde etmek için canlı fokları kullanmayı düşünemezdim bile….”

7
Bir köpekbalığı tespit edildiği zaman, Rutzen teknesindeki sahte foku suya saldı ve gezinmeye başladı.

8
Köpekbalığı kuklaya saldırırken, bu olaya tanık olan bir kuş, dev balığın dişlerini birkaç santim farkla geçip gidiyor.

9
Rutzen, son 18 yıl içinde köpekbalıklarının “doğal kumsallarda” kendilerini gösterdiklerine 34 defa tanık oldu. Rutzen, “Ne zaman bu olaya tanık olsam tüylerim diken diken oluyor” dedi.

10
11
12


YORUMLAR


Diğer Galeriler

Survivor'da Yasin'le Evrim'in sürpriz yakınlaşması! Yeni bir aşk mı doğuyor? Koronavirüs cinsel ilişki yoluyla bulaşır mı? İşte bu konuda dikkat edilmesi gerekenler Ünlü futbolcu Graziano Pelle'nin model sevgilisinden yürek hoplatan karantina pozları Büyük travma! İtalya'da koronavirüsten ölenlerin tabutunun üzerine kıyafetleri konularak tören yapılıyor Yıldız şarkıcı Rihanna, koronavirüs kapan sporcuyla dalga geçti