Dev Köpekbalığı Böyle Saldırdı - Son Dakika

Dev Köpekbalığı Böyle Saldırdı

18.07.2011 10:49

1
Güney Afrikalı fotoğrafçı Michael Rutzen, yıllardan beri dünyanın dört bir yanındaki sularda dev köpekbalıklarını görüntülüyor.
2
Genelde bir kafes içinde suların derinliklerine dalan Rutzen, Güney Afrika'nın False Körfezi'ndeki dev bir köpekbalığını görüntülemek için küçük bir tuzak kurdu.
3
Rutzen, teknesine bir iple bağladığı sahte foku suyun üzerine bıraktı. Bir süre sonra, ortaya bu korkunç manzara çıktı.

4
Rutzen, 6 metrelik köpekbalığının sahte foka saldırdığı anı kare kare görüntüledi. Rutzen, “Köpekbalıklarının fok balıklarını bu şekilde avladıklarını önceden görmüştüm… Bu yüzden bu anı tekrar yakalamak istedim” dedi. Rutzen, köpekbalığının avına nasıl yaklaştığını anlattı:

5
“Köpekbalığı suyun derinliklerindeyken avını tespit eder… Yükselmeye başlar ve avını dişlerinin arasına alarak tamamen hareketsiz hale getirir…”

6
“… Bu görüntüleri elde etmek için canlı fokları kullanmayı düşünemezdim bile….”

7
Bir köpekbalığı tespit edildiği zaman, Rutzen teknesindeki sahte foku suya saldı ve gezinmeye başladı.

8
Köpekbalığı kuklaya saldırırken, bu olaya tanık olan bir kuş, dev balığın dişlerini birkaç santim farkla geçip gidiyor.

9
Rutzen, son 18 yıl içinde köpekbalıklarının “doğal kumsallarda” kendilerini gösterdiklerine 34 defa tanık oldu. Rutzen, “Ne zaman bu olaya tanık olsam tüylerim diken diken oluyor” dedi.

10
11
12

Son Dakika Dev Köpekbalığı Böyle Saldırdı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Metin Yüncü'nün eski eşi, gizemli mesajı yıllar sonra ifşa etti: Kocan seni Songül Karlı ile aldatıyor Alemin Kralı Oben, sabahlığının düğmesini açıp pembe iç çamaşırıyla poz verdi Çobanın dağda bulduğu taş, bölgede tek bir şeyin varlığına işaret ediyor Muhteşem kamuflaj! Fotoğraftaki yılanı kimse göremiyor Boşanma öncesi sınırları yıktı geçti! Kim Kardashian bu kez tamamen soyundu