Son Dakika Haberleri: Dev Şirketler Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

Dev Şirketler Türkiye'ye Ne Zaman Geldi?

5 gün önce

Amerika ve Avrupa'da ortaya çıkan ünlü markaların, uğrak noktası olan Türkiye'ye ne zaman geldiği, nerede ilk şubelerini açtığı ve daha fazlası galerimizde... Nüfus yapısı nedeniyle dev şirketlerin pazarı haline gelen Türkiye'ye, ünlü şirketlerin hangi tarihte geldiğini biliyor musunuz?

1
Genç ve kalabalık nüfusuyla dev şirketlerin aradığı pazar kriterlerine tam anlamıyla uyan Türkiye'ye hangi şirketler, hangi tarihte ve nasıl geldi? İşte ünlü şirketlerin Türkiye'ye geldiği tarihler...
2
McDonald's
McDonalds
Fast food sektörünün sembolü olan Mcdonald's, Türkiye'ye ilk kez 24 Ekim 1986 tarihinde geldi.
3
Türkiye'ye ilk şubesini de Taksim'de açtı ancak şuan şirket, Türkiye'nin 70'den fazla ilinde bulunuyor.
4
Coca Cola
Coca Cola
Coca Cola, ilk olarak Fanta ile birlikte ülkemize geldi ve 1963 yılında Bakırköy'de şubesini açtı.
5
Dünyadaki 1916. markasını Türkiye'ye açan şirket, 1 yıl içerisinde İstanbul'un her noktasına satış yapmaya başladı. Fanta ise "Altın renkli Türk portakalının tadına tat kattığı içecek" sloganı ile ülkemizde sahneye çıktı.
6
Volkswagen
Volkswagen
Almanca'da ''Halk Arabası'' anlamına geliyor. Türkiye'ye ilk olarak 1951 yılında geldi.
7
"Vosvos" adıyla anılmaya başlayan bu marka, "Emniyet, Sağlamlık, Konfor" sloganı ile kendini var etti.
8
Migros
Migros
Türkiye'nin market zinciri dendiğinde akla gelen ilk isim olan Migros, şu anda Anadolu Grubu'nun sahipliğinde. Ancak market, İsviçre şirketi girişimiyle kuruldu.
9
1954 yılında ülkemize gelen bu marka, gıda ürünlerini belediye aracılığıyla halka sunuyordu. "Migros Türk" adıyla satış arabaları üzerinden hizmet veren bu marka, ilk mağazasını 1957 yılında açtı.
10
Lipton
Lipton
1890 yılında İngiltere'de kurulan Lipton, çay üretim ve işletiminin özel sektöre açılmasıyla beraber Türkiye'ye gelebildi.
11
Lipton, ilk olarak Rize'nin Pazar ilçesinde fabrika kurdu ve 1989 yılında ilk poşet çay, 1990 yılında da ilk demlik çay satışını gerçekleştirdi.
12
Pepsi
Pepsi
Coca Cola'nın ardından en büyük gazlı içecek şirketi olan Pepsi, 1962 yılında Türkiye pazarına girdi.
13
Bu şirket, daha sonra Fruko ile birleşerek Pepsi Cola adıyla daha büyük bir sermayeye sahip oldu.
14
Nestle
Nestle
Türkiye'ye ilk gelen büyük marka ve Cumhuriyet'in en önemli özel yatırımı olan Nestle, 1927 yılında ülkemizde üretime başladı.
15
Bu üretim, İstanbul'un Feriköy ilçesinde gerçekleşti. Nestle'nin Türkiye'de ilk ürettiği çikolata 500 gramdı.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Hostes Adaylarına Çin İşkencesi! Gelinle Damat Öpüşürken Görüntülendi! İşte Sosyal Medyayı Sallayan Düğün Fotoğrafları İnsanoğlunun Gizli Katili! Dikkat Bu Virüs Öldürüyor Ticaret Bakanlığı'ndan Yerli Malı Hamlesi Geldi! İşte Yeni Uygulama Kendall Jenner, Flaşların Kurbanı Oldu