Dev Uçak Gemisi Marmaris'te - Son Dakika

Dev Uçak Gemisi Marmaris'te

09.02.2011 17:55

1
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde limana demirleyen ABD Deniz Kuvvetleri'ne bağlı, dünyanın en büyük nükleer uçak gemisi USS Enterprise CVN 65'in Komutanı Albay Dee L. Mewbourne, "Afrika ve Ortadoğu ülkeleri çok karışık. Ülkemize dönme planı vardı ama verilecek yeni emirlere göre Akdeniz çanağında bulunarak devriye görevi üstlenebiliriz" dedi

2
Muğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki ABD Deniz Kuvvetleri'ne bağlı, dünyanın en büyük nükleer uçak gemisi USS Enterprise CVN 65, basın mensupları, sivil toplum örgütleri, dernek üyeleri ve vatandaşların ziyaretine açıldı. İlk basın mensuplarının çıktığı gemide ABD Büyükelçiliği Basın Danışmanı Berivan Oruçoğlu rehberlik yaptı. Kadın askerler tarafından geminin önceden planlanmış ziyaret açık bölümleri basına tanıtıldı.
3
İlk olarak geminin ABD ve Türk bayrakları ile donatılmış 2 futbol sahası büyüklüğündeki hava araçları hangarı gösterildi. Burada yapılan çalışmalar anlatılarak geminin pistine çıkıldı. Gemi üzerinde bulunan savaş uçakları ile çeşitli hava araçları pilotlar tarafından özellikleri anlatıldı. Subay Rebecca Washinton, askerlerin spor yaptıkları iki salonu, sauna, oyun salonları ve dinlenme odalarını basına gösterdi.
4
Üç ay süre ile dışarıdan hiçbir malzeme almadan 5 bin kişinin yaşayabileceğini aktaran Washinton, "Nükleer reaktörlerle hareket eden gemimizde arıza olduğunda dizel motorlarla ile ülkemize geri dönebilecek kapasitede. Yüzen kasaba olarak nitelendirdiğimiz gemimizin amacı devriye gezmek ve olabilecek saldırılara karşı önlem almaktır dedi.
5
6
7
8
9
10
11
12
13

Son Dakika Dev Uçak Gemisi Marmaris'te - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement