Dev Yılan Kirpiyi yuttu - Son Dakika

Dev Yılan Kirpiyi yuttu

25.06.2015 10:32

1
Çalılıkların içinde şişmiş dev yılanı görenler gözlerine inanamadı.

2
Görüntüler Güney Afrika'da çekildi.

3
Hareketsiz duran yılanın yanına yaklaşılınca öldüğü anlaşıldı

4
Kısa bür süre önce dev bir cismi yuttuğu açıkça belli olan yılanın karnı açıldı.

5
Manzara korkunçtu...

6
Dev piton karnını doyurmak için en yanlış tercihi yapmıştı.

7
Yılanın karnından çıkan oklu kirpi dev yılanın sonu olmuştu.

8
9
Dev yılanının karnından çıkan şok etti!

10
Doğa gezintisi yapan bir grup, yeni beslendiği anlaşılan karnı şişkin bir yılan yakaladı.

11
Hareket edemeyen yılanın karnını açan avcılar, içinden çıkan karşısında şok oldu.

12
13
Zira dev yılanın içinde kendi gibi dev bir yılan vardı.

14
15
16
Meksika'da köylüler 25 ft yani yaklaşık 6 metre uzunluğundaki yılanı sopayla öldürdü. Dev yılanın çocukları yutmasından endişelenen köylüler, yılanın kafasına yüzlerce sopa darbesi indirdi...

17
Öldürülen dev yılanı köprüye asan Benito Juarez köyü sakinleri, "Bu yılan hayvanlarımızı yuttu. Çok sayıda hayvanımız kayboldu.Onları da bunun yediğini sanıyoruz. Öldürmesek çocuklarımızı da yutabilirdi" diyerek kendini savundular...

18
Demiryolu köprüsünün hemen yanına uzatılan yılanın kafasını kılıçla kestiler. Geçtiğimiz yıllarda Çin'de bu yılanın iki katı büyüklüğünde başka bir yılan öldürülmüştü.

19
İşte dünyanın farklı yerlerinden dev yılanlar, Florida piton kontrol görevlisi Bobby Hill'in bulduğu dişi birman pitonu şimdiye kadarki tüm rekorları geride bırakacak.

20
Yaklaşık 6 metre uzunluğunda ve 60 kilo ağırlığındaki dev sürüngenin Florida'da bulunan en büyük piton olduğu düşünülüyor. Hill'in etkisiz hale getirdiği dev yaratık, incelenmek ve ölçümleri yapılmak üzere Florida Üniversitesi'ne gönderilecek.

21
Bir önceki rekorun sahibi piton ise yaklaşık 5,5 metre uzunluğunda ve 87 yumurtası olan bir dişiydi.

22
Dev canlının da bulunduğu Florida bataklığı bu eşsiz yaratıklara ev sahipliği yapıyor. Birman pitonları dünyanın en uzun yılan türü olarak biliniyor. Uzunlukları 7 metreye kadar ulaşan bu canlıların ağırlığı 90 kiloya kadar çıkıyor.

23
ABD'nin Florida kentindeki ulusal bir parkta 5 metre uzunluğundaki piton görenleri hayrete düşürüyor.

24
Pitonlar Florida'da yaşayanlar için büyük bir tehlike durumunda.

25
Bölge halkı bu yüzden pitonların yayılmasını istemiyor.

26
Uzmanların tahminine göre, sıcak ve nemli bir iklime sahip olan Everglades Milli Parkı'na yerleşen Birmanya pitonlarının sayısı on binlere ulaşıyor.

27
Güneydoğu Asya'ya özgü istilacı bir piton türü olan Birmanya pitonlarının sahipleri tarafından doğaya bırakıldıkları ve 1992 yılında meydana gelen Andrew Kasırgası sırasında evcil hayvan dükkanlarından kaçtıkları için Florida eyaletine yerleştikleri sanılıyor.

28
ABD'nin Florida eyaletindeki Everglades Ulusal Parkı'nda yakalanan dev bir Birmanya pitonları, eyalete yerleşen yılanların açtığı sorunun giderek büyüdüğünü gösteriyor.

29
Öldürdükleri pitonun karnını yaran Florida Balık ve Vahşi Hayat Komisyonu egzotik türlerin koordinatörü Scott Hardin, gördükleri karşısında şaşkına döndü.

30
Yetkililer, Florida eyaletinin doğal ortamında kendilerini durduracak hiçbir şeyin bulunmaması nedeniyle bu tür yılanların eyaletteki doğal yaşam için giderek büyüyen bir sorun haline geldiğine dikkati çekiyor.

31
KAPLUMBAĞIN YILANA KARŞI YAŞAM MÜCADELESİ/ Kaplumbağanın dev yılana yem olmamak için verdiği hayat mücadelesi saniye saniye fotoğraflandı. İşte vahşi doğada yaşam mücadelesi.

32
Bir göletin içinde anakonda kamlumbağayı kıskıvrak yakaladı.

33
Yılan kaplumbağayı etkisiz hale getirmek için birkaç dakika süresince gövdesinde sıkıştırdı.

34
Minik kaplumbağa dev anakondaya sonuna direndi ve sert kabuğu sayesinde ölümden kurtuldu. Bir anda suyun içinde hamle yapan kaplumbağa yem olmaktan kıl payı kurtuldu.

35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51

Son Dakika Dev Yılan Kirpiyi yuttu - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement