Son Dakika Haberleri: Barajın Dik Duvarına Tırmanan Keçilerin, Öyle Bir Amacı Var Ki Duyan Şaşıp Kalıyor!

Barajın Dik Duvarına Tırmanan Keçilerin, Öyle Bir Amacı Var Ki Duyan Şaşıp Kalıyor!

22 gün önce

İtalya'da görülen dağ keçileri yer çekimine meydan okuyor! Baraja tırmanan bu keçilerin amaçları da, yaptıkları kadar şaşırtıyor.

1
Cingino bariyeri cesur yürek keçilerin en cazip mekanı..
2
50 metre yüksekliğindeki Cingino Barajı'nın dik eğimini umursamayıp, yer çekimine meydan okuyan bu keçilerin amacını duyan şaşıp kalıyor.
3
Yalnızca 4 tırnağıyla bariyerde rahatça dolaşan keçilerin, onlarca metre yükseklik umurlarında bile değil. Şu ana kadar da hiçbir keçi bu yükseklikten düşüp telef olmuş değil.
4
Ölümle dansın ise tek bir nedeni var.
5
Bütün bu çaba duvardaki tuz ve minerali yalamak için...
6
Keçiler, özellikle de dağ keçileri sarp ve dik yamaçlarda yaşayıp, besinlerini bu bölgelerden karşılayan hayvanlar.
7
Zayıf ve çevik bedenleri sayesinde neredeyse 90 derecelik dik bir açı gibi görünen yamaçlara bile kolayca tırmanabiliyorlar.
8
Ama aslında bu kabiliyetlerini öncelikli olarak çatal şeklindeki yarık toynaklarına borçlular. Bu sayede zemine öyle sıkı tutunabiliyorlar ki, muhteşem bir dengeye kavuşuyorlar. Ayaklarının tabanları da yumuşak ve yastıklı olduğundan, tırmanırken toynaklarıyla çekiş gücü sağlıyorlar.
9
Kısa bacaklar ve güçlü ön ayaklar da bu beceride önemli bir role sahip. Ayrıca zamanla asıl işlevini yitirmiş olan ve kör parmak denilen parmakları var ve bunlar hala öylesine güçlü ki, tırmanışları esnasında ondan da faydalanmayı ihmal etmiyorlar. uşuyorlar.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yeşilçam'ın Gözde Güzeliydi, Şimdi Pazar Tezgahında Satış Yaparak Geçiniyor Büyük Beden Model Victoria's Secret'a Boykot Başlattı! Popstar'ın Unutulmaz İsmi 105 Bayhan'ın Son İmajı Şaşırttı! Türkiye'nin Gururu Emine, Dünya Gençler Şampiyonasına Köyde Hazırlanıyor Kendisini Mutlu Eden Erkeğe Servet Verecek Ama Bir Şartla!