Son Dakika Haberleri: Dil, Göğüs Ucu ve Cinsel Organa Piercing Takmak Yasaklandı

Dil, Göğüs Ucu ve Cinsel Organa Piercing Takmak Yasaklandı

9 ay önce

Galler, 18 yaş altı gençlerin dil, göğüs ucu ve cinsel organlarına Piercing yapmasını yasakladı. Yasağın gerekçesi olarak potansiyel sağlık sorunları gösterildi...

1
Gallerli yetkililer, bu hamleyle gençleri daha iyi koruyacaklarını açıkladı.
2
Yasaya göre piercing yapan işletmeler, vücutlarını deldirmek isteyenlerden 18 yaşın üzerinde olduğunu kanıtlamasını isteyecek, aksi takdirde işletmeler cezayla karşılaşacak.
3
İngiltere'de piercing kullananlar üzerinde yapılan bir araştırma, 16-24 yaş arası gençlerin üçte birinin sağlık sorunları yaşadığını ortaya koymuştu.
4
Bu kişiler arasında dilini deldirenlerin yüzde 50'sı, cinsel organlarını deldirenlerin yüzde 45'i, göğüs uçlarını deldirenlerin de yüzde 35'i sağlık sorunu yaşadıklarını belirtmişti.
5
6
Galler hükümeti, gençlerin bedenlerinin gelişmeye devam etmesi nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya yetişkinlere kıyasla daha yatkın olduklarını söylüyor.
7
Galler'in yanı sıra Londra ve İskoçya'da da bazı yerel yönetimler piercinglere kısıtlama getirmiş durumda.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Dünyanın En İyi İşverenleri Belli Oldu! İşte Listedeki 5 Türk Şirketi 12 Milyonun Hayran Olduğu Ateşli Fenomenden İtiraf: Saatlerce Uğraşıyorum Güzelliğiyle Baş Döndüren Modelin Eski Halini Gören Şoke Oluyor! Cuma Günü veya Gecesi Bu Duayı Okuyana Cennet Kapıları Açılıyor 25 Yaş Büyük Aşkını 'Babam' Diye Tanıtınca, Okuldan Atıldığını Duyan Şaşıp Kalıyor!