Son Dakika Haberleri: Dil, Göğüs Ucu ve Cinsel Organa Piercing Takmak Yasaklandı

Dil, Göğüs Ucu ve Cinsel Organa Piercing Takmak Yasaklandı

12 ay önce

Galler, 18 yaş altı gençlerin dil, göğüs ucu ve cinsel organlarına Piercing yapmasını yasakladı. Yasağın gerekçesi olarak potansiyel sağlık sorunları gösterildi...

1
Gallerli yetkililer, bu hamleyle gençleri daha iyi koruyacaklarını açıkladı.
2
Yasaya göre piercing yapan işletmeler, vücutlarını deldirmek isteyenlerden 18 yaşın üzerinde olduğunu kanıtlamasını isteyecek, aksi takdirde işletmeler cezayla karşılaşacak.
3
İngiltere'de piercing kullananlar üzerinde yapılan bir araştırma, 16-24 yaş arası gençlerin üçte birinin sağlık sorunları yaşadığını ortaya koymuştu.
4
Bu kişiler arasında dilini deldirenlerin yüzde 50'sı, cinsel organlarını deldirenlerin yüzde 45'i, göğüs uçlarını deldirenlerin de yüzde 35'i sağlık sorunu yaşadıklarını belirtmişti.
5
6
Galler hükümeti, gençlerin bedenlerinin gelişmeye devam etmesi nedeniyle sağlık sorunları yaşamaya yetişkinlere kıyasla daha yatkın olduklarını söylüyor.
7
Galler'in yanı sıra Londra ve İskoçya'da da bazı yerel yönetimler piercinglere kısıtlama getirmiş durumda.

YORUMLAR


Diğer Galeriler

6 Aylığına Dünya Turuna Çıkan Ateşli Polisten Hayranlarını Şaşırtan Karar Oğlunun Cenazesinde Tanıştığı 19 Yaşındaki Gence Aşık Olup Evlendi 5 Yaşındaki İki Çocuk, -45 Derece Soğukta Anaokulundan Kaçtı! Sebebi İnanılmaz Cani Kadın İlişki Kölesi Yaptığı Adamı Döverek Öldürdü, Cinsel Organını Kesip Sobaya Attı Ayşen Gruda'nın Kardeşleri de Ünlü Çıktı! İşte Kardeş Olan Ünlüler