Dil Kanserinin En Erken Belirtileri - Son Dakika

Dil Kanserinin En Erken Belirtileri

16.01.2018 08:55

Dil kanserinin ne olduğunu ne gibi belirtiler verdiğini çoğunuz bilmiyor olabilirsiniz. Ancak dil kanseri son zamanlarda çok fazla çoğalmaya başlayan kanser türleri arasına girmeye başladı. İşte dil kanserinin en sinsi belirtileri…

1
Teknik olarak oral veya orofaringeal kanser olarak bilinen dil kanseri, en yaygın kanserlerden biridir. Bu nedenle dil kanseri semptomlarını bilmenin çok önemli olması kadar, erken tedavi etmek de çok önemlidir.

2
Yapılan araştırmalar sonucunda dil kanserinin erkeklerde daha fazla görüldüğü ortaya çıkmıştır. Dil kanseri çok sinsi seyirli bir hastalıktır ve tehlikeli hale gelmesi uzun yıllar sürmektedir. Bu nedenden dolayı en erken evrede tanımak oldukça önemlidir.

3
Boğaz ağrısı
Boğaz ağrısı

Dil kanserinin belirtisi sadece dil üzerinde meydana gelmez. Boğaz kısmında meydana gelen geçmeyen şişlik ve yutkunurken meydana gelen yanma hissi dil kanserine işaret ediyor olabilir. Ağrı yoğunluğuna ve süresine dikkat edin.

Bir haftadan uzun sürerse ve dilinizdeki lekeler gibi başka semptomlar da görürseniz, muhakkak bir doktora görünmelisiniz.

4
İlaç tedavisine cevap vermeyen uçuk ve yaralar
İlaç tedavisine cevap vermeyen uçuk ve yaralar

Ağız çevresinde ve ağzın iç kısmına yayılan yaralar çoğu zaman önemsenmez. Ancak bu yaraları görmezden gelmemek gerekmektedir. Eğer ağız dışında ve iç kısmında sürekli olarak yaralar meydana geliyorsa ve ilaç tedavisine de cevap alamıyorsanız bir doktora görünmenizde fayda var.

5
Ağızda kötü koku
Ağızda kötü koku

Ağzınızda kanlı bir tat almaya başladıysanız ve birçok ürün kullanmanıza rağmen ağız kokusunu geçiremiyorsanız uzman bir hekime görünmeniz gerekebilir.

Son Dakika Dil Kanserinin En Erken Belirtileri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kendine hakim olamıyor! Kaza yapan araçlarla selfie çekip paylaşıyor Bir hayalini daha gerçekleştiren Acun Ilıcalı'nın en büyük korkusu: İnşallah batmam Emlakçılığı bırakıp hayranlarına ayaklarının fotoğrafını satan genç fenomenin aylık kazancı dudak uçuklattı Partiye katılan Mustafa Sandal'ın şov kızına yakın ilgisi olay oldu! Kimi kızdı kimi ise tepkisiz kaldı En acı ihmal! Sigara, odada oyun oynayan dört çocuğu hayattan kopardı