Son Dakika Haberleri: Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

Dileklerin Gerçekleştiği Yerler

7 yıl önce

1
Dünyada aşk, para, mutluluk ve buna benzer şeyleri herkes ister. Ama bazı özel yerler vardır ki sadece dilek dilemek içindir. Orada dilenen şeylerin kessin gerçekleşeceğine inanılır. İşte Dünya'dan dileklerin gerçekleştiği yerler;
2
Kolomenskaya Saray Müzesi'ndeki park oyuntularından birinde erkek ve bayan olmak üzere iki taş kaya parçası bulunuyor. Bu taş kayaların ailelerin çocuk sahibi olmalarına yardımcı olduğu ve her dileği yerine getirdiği düşünülüyor.
3
Prenses Sofya'nın ölümüne kadar oturduğu Novodeviçiy Manastırı'nın Sofina Kulesi'nin şans getirdiği, sağ elle duvara dokunarak dilek dilemenin yeterli olduğu şeklinde efsane bulunuyor.
4
Başkentin kalbi olan Kızıl Meydan'da “Rus otoyollarının sıfır kilometre noktası” bulunuyor. Dilek dilemek için yıldızın ortasında durup omuzunuzun üzerinden madeni para atmanız gerekiyor.
5
Moskova'da inanışlara göre her dileğin kesinlikle yerine geldiği birçok mistik yer bulunuyor. Grotesque köprüsü, Neskuçnıy Sad'daki üç köprüden biri. Tuğladan yapılmış olan köprünün yıpranmış halde olmasına rağmen onun üzerinden yayaların geçmesine izin veriliyor. El ele tutuşup köprüyü geçen sevgililerin hiçbir zaman ayrılmayacakları, bir de onun üzerinde ayakta öpüşenlerin ise barış ve uyum içerisinde yaşayacakları söyleniyor.
6
"Terleyen sütun” olarak adladırılan ve hakkında sayısız rivayet bulunan bu sütun, günümüzde dilek dileme yeri durumuna gelmiş. Dilek dilemek isteyenler elinin başparmağını sütundaki deliğe sokup elleriyle bir daire çizerler. Delik günümüzde sütuna geçirilmiş bronz bir plakanın ortasında yer almaktadır.
7
2006 yılında Moskova'nın merkezindeki Hermitage Bahçesi'ne aşıklar anıtı olan büyük gümüş kalp yerleştirildi. Dilek tutarak kalbin içinden geçilmesi durumunda dileğin mutlaka gerçekleşeceğine inanılıyor.
8
Lujkov köprüsü, genç evlilerin en çok sevdikleri yerdir. Daha önceleri inançlara göre evliliğin daha güçlü olması için Bolotnaya Ploşad'ın köprü korkuluklarına kilitler asılarak anahtarı Moskova nehrine atılırdı.
9
Dört Mevsim Fiskiyesi'nde ise Hayallerinizin gerçekleşmesi için tüm dört atı okşamanız, sonra da bunun için fiskiyeye dalmanız gerekiyor. Hatta bazı kişiler diz üstünde bir tur atmak gerektiğini de düşünüyor.
10
Dünyadaki en ünlü çeşmelerden biri Romada'ki Aşk Çeşmesi. Üç yolun kavşağında bulunduğu için Trevi adı konulduğu varsayıldığı gibi, üç yeraltı su yolunun bu noktada toplanmasının isminin nedeni olduğu iddiası da var. Ziyaret eden insanlar dilek dilemek için çeşmeye arkalarını dönüp, omuzları üzerinden çeşmeye doğru para fırlatırlar.Haber Yayın Tarihi: 21.03.2013 03:43 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Herkes bilmez! Büyükanıt, totemiyle bakın Fener'i nasıl şampiyon yaptı 83'lük İngiliz'in, emeklilik oyunu! Türkiye'de gününü gün ederken ülkesini dolandırdı Canlı yayında skandal! 74'lük kocasını, 60 yaşındaki adamla duşta aldattı Kuruluş Osman'ın Ayşe Hatun'u Açelya Özcan, yatak pozuyla nefes kesti! Hükümet için çalışıyordu, çıplak fotoğrafları ortaya çıkınca hayatı tepetaklak oldu