Dilencinin Hilesi Kameralar Tarafından Görüntülendi - Son Dakika

Dilencinin Hilesi Kameralar Tarafından Görüntülendi

16.12.2014 10:55

1
Çin'de yerde sürünerek para toplayan bir dilencinin inanılmaz oyunu herkesi şaşırttı.

2
Gün boyu sokaklarda bu şekilde dolaşan adamın hali onu ilk defa görenler için içler acısı.

3
Hatta öyle ki hemen hemen girdiği her sokaktan eli dolu çıkıyor.

4
Fakat hesaba katmadığı öyle bir şey var ki oyununu bozuyor. İşte dilencinin kameralara takılan inanılmaz hilesi...

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Parasızlıktan ölen annesini ve yaşadığı çaresizliği hiç unutmayan Edhi, kimse bu sıkıntıları yaşamasın diyerek kapı kapı gezip topladığı paralarla yoksullara hastaneler kurdu.

16
Bugün 85 yaşında olan Edhi, hala sokaklarda dilenmeye devam ediyor.

17
Dilenmeye başladığı ilk günden beri kazandığı paraları kuruşu kuruşuna biriktiren Edhi, 1951 yılında ufak bir dispanser açmış.

18
Toptancılardan aldığı ilaçları piyasa fiyatının altında ihtiyaç sahiplerine satan ve yoksulların dispanserde ücretsiz sağlık hizmeti almasını sağlayan Edhi, toplumun güvenini kazandıkça, hayırseverler ona daha yüklü bağışlarda bulunmaya başlamış.

19
Edhi'nin yaptıkları kısa zaman içinde kulaktan kulağa yayılınca onu sokakta dilenirken görenler, amacını bildikleri için sadakaların miktarını arttırmış ve bağış yapmak isteyen hayırseverler, onun dilendiği sokağı daha sık ziyaret etmeye başlamış.

20
Edhi, neden “İyilik meleği” olarak adlandırıldığını şöyle anlatıyor, “Yoksul bir adam olduğum doğru, ancak paraya benden çok daha fazla ihtiyacı olan insanlar var.

21
Bu nedenle kazandığım paraları onlara vermekte bir an olsun tereddüt etmedim.'' dedi.

22
Müslüman olan Edhi, yardım merkezlerinde bütün din ve inançtan insanlara hizmet ediyor.

23
Din, kast ve inanç ne olursa olsun temel insan haklarının korunmasından yana olduğunu vurgulayan Edhi "Dünyadaki bütün dinlerin temeli insandır." diyor.

24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38

Son Dakika Dilencinin Hilesi Kameralar Tarafından Görüntülendi - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Ormanda yürüyüş yapan hemşireye önce tecavüz etti, ardından arabayla üstünden geçti Türkiye'de nadir görülen manzara! İki adımla şehir değiştiriyorlar "Ronaldo'ya karşı koyamam" diyen G.Saray'ın eski yengesi, yeniden evlenmeye hazır Cinsel içerikli videolarından servet kazanan pilot sonunda patladı: Beni kullandılar Arka Sokaklar'ın Zeliş'i dekolteli poz verdi, takipçileri tek bir şeye takıldı