Dilimiz Sağlığımız ile İlgili Ne Söylüyor? - Son Dakika

Dilimiz Sağlığımız ile İlgili Ne Söylüyor?

6 yıl önce

Tıbbi işaretleri doğru okumayı biliyorsanız bu haber tam size göre.

1
Tıbbi işaretleri doğru okumayı biliyorsanız bu haber tam size göre. Elinize aynayı alıp bir bakın, sizin diliniz ne diyor?
2
Üzerinde çatlaklar varsa- İşaretler: Diliniz oldukça kırmızı görünüyor ve sanki üzerinde çatlaklar, minik yarıklar var. Ayrıca sıcak basmaları, gece terlemeleri, huzursuzluk, endişe, uykusuzluk ve düzensiz adet dönemleri son dönemde oldukça sık yaşadığınız sorunlar.
3
Ne anlama geliyor? Tüm bunlar önemli bir (negatif ve soğuk enerji) eksikliğinin göstergesi. Dengelemek için: Banyo suyunuza birkaç damla limon esansı atmayı deneyin.
4
Uyku sorunlarınızın üstesinden gelmek için yatmadan önce papatya çayı içebilirsiniz. Günde 1-2 bardak ada çayı içmeniz gece terlemenizi engeller.
5
Rengi çok soluksa- İşaretler: Dilinizin rengi çok uçuk bir pembeye kaçıyor ve sanki yer yer diş izleri görüyorsunuz. Ayrıca üzeri beyaz bir tabakayla kaplı ve tüm bunların yanı sıra gözünüz bir de küçük kırmızı benekler çarpıyor.
6
Ne anlama geliyor? Geleneksel Çin tıbbı bu işaretlerin sorumlusunun uzun çalışma saatleri, fazla alkol tüketimi olabileceğini söylüyor. Ayrıca bu sorunları yaşayan kişinin, dalaklarını biraz yormuş ve yaşam enerjisi olarak kabul edilen Chi eksikliği yaşadığı belirtiliyor.
7
Dengelemek için: Dalağınızı güçlendirmek için, stresle daha kolay başa çıkmak ve enerji seviyesini yükseltmek için ginseng tabletleri kullanılması gerekir.
8
Üzeri bir tabaka ile kaplıysa- İşaretler: İncelediğinizde dilinizin üzerinin sarımsı bir tabakayla kaplı olduğunu görüyorsunuz. Ayrıca kabızlık, sıcak basması, sık sık susama ve bazı cilt problemleri yaşıyorsunuz.
9
Ne anlama geliyor? Uzmanlara göre bu sorunları yaşayan herkes bedenlerindeki sıcak enerjiyi yoğunlaştıracak bir hata yapıyor.
10
Fazla acılı ve baharatlı yiyecekler tüketiyorlar. Dengelemek için: Baharatlı, acı ve fazla tuzlu yiyeceklerden biraz uzak durmaya, bunun yerine su oranı yüksek olan yiyecekler tüketmeye çalışın.
11
Ucu çok kırmızıysa- İşaretler: Baktığınızda dilinizin üzerinde beyazımsı ince bir tabaka gözleyebiliyorsunuz. Ayrıca ucu da sanki biraz fazla kırmızı.
12
Ne anlama geliyor? Büyük ihtimalle sorun yalnış beslenme ve aşırı strese maruz kaldığınız için ortaya çıkıyor. Bu durum karaciğerinizin görevini tam olarak yapmamasından kaynaklanıyor.
13
Dengelemek için: Karaciğer fonksiyonlarını dengelemek için alternatif tıp uzmanlarının kullandıkları bitkilerin başında deve dikeni geliyor. Siz de bir uzmana danışarak bu bitkiyle hazırlanmış besin takviyeleri alabilirsiniz.

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 07:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Çöpçatan sitesinde tanıştığı genci cinsel ilişki oyuncağıyla boğarak öldürdü! 24 yaşında emekli oldu! Genç adamın büyük sırrı ortaya çıktı Bu işi yaparak 300 bin dolar kazanıyorlar! İşte dünyanın en ilginç meslekleri Hababam Sınıfı Uyanıyor'daki kaçış planı krokisinin sırrı ortaya çıktı! Fenomen güzelden ilginç yardım kampanyası! Çırılçıplak soyunup 24 saat canlı yayın yaptı