Dipsiz Kuyunun Sırrı Çözüldü - Son Dakika

Dipsiz Kuyunun Sırrı Çözüldü

10.10.2011 19:27

1
Batman'da yol yapım çalışmaları sırasında ortaya çıkan ve yaklaşık 300 metre derinliğinde olan çukurun sırrı çözüldü.
2
300 metre derinliğindeki bu çukurun fay hattı kırığı olduğu tespit edildi.
3
Batman'ın Esentepe Mahallesi'nde, TOKİ tarafından yaptırılan jandarma konutlarının yol inşası sırasında ortaya çıkan çukurda Batman Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yaşar Eren ve Jeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Tahir Nalbantlar'ın da yer aldığı heyet incelemede bulundu.

4
Çöküntüyü fotoğraflayan Prof. Dr. Eren, yaptığı açıklamada, ön inceleme sonucunda jeolojik bir oluşumun söz konusu olduğunu belirtti.
5
Eren, "O hat üzerinde 1-2 yerde daha benzer bir oluşum gözleniyor. Yüzeyde çapı bire bir metre. Hattın bulunduğu yerlerde özellikle daha büyük boyutlu olanlar tehlike oluşturabilir. Ancak onlar tümüyle eriyebilen kayaçlar değil" dedi.
6
Eren, "Çok büyük çaplı bir tehlike beklenmiyor. Bunlar bizim ilk gözlemlerimiz. Belediyedeki arkadaşlarımız toplantı yapıp oradan gelen talebe göre buradaki jeoloji mühendisliği bölümünde gereken çalışmaları gerçekleştirecektir" dedi.

Son Dakika Dipsiz Kuyunun Sırrı Çözüldü - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı