Dipsiz Kuyuya Böyle Atladılar - Son Dakika

Dipsiz Kuyuya Böyle Atladılar

11.04.2012 18:40

1
Polonyalı maceracılar, Çek Cumhuriyeti'ndeki eski bir altın madenini ‘bungee jumping' adı verilen tehlikeli atlayışlar için kullanıyor.
2
Heyecan ve adrenalin uğruna ölümü göze alan Polonyalı ekip, dipsiz gibi görünen karanlık kuyuya yaptıkları atlayışları filme aldı.

3
Çek Cumhuriyeti'nin Polonya sınırına yakın bir bölgesinde yer alan eski altın madeni, içindeki derin kuyu ve çukurlarla macera severlerin ilgisini çekiyor.
4
Geçtiğimiz günlerde Polonya'dan madene gelen profesyonel bungee jumping sporcuları, dipsiz gibi görünen 120 metrelik kuyuda 1000 metre uzunluğunda ip kullanarak bir atlayış rampası oluşturdu.

5
Sporcular, karanlık kuyuya yaptıkları toplam 36 atlayışla 78 metre aşağı düşerek adeta ölüme meydan okudu. 4 saniye boyunca zifiri karanlıkta düşen maceracılar, daha sonra ipin kendilerini çekmesi sayesinde çamurlu zemine çarpmaktan son anda kurtuluyor.

6
Atladıkları yeri ‘cehennem kuyusu' şeklinde adlandıran ekip, hayatları boyunca bundan daha korkutucu ve heyecanlı bir deneyim yaşamadıklarını ifade ediyor.

7

Son Dakika Dipsiz Kuyuya Böyle Atladılar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement