Diri diri yakılan köpekler için binlerce hayvansever ayakta! Korkunç festivale tepkiler çığ gibi büyüyor - Son Dakika

Diri diri yakılan köpekler için binlerce hayvansever ayakta! Korkunç festivale tepkiler çığ gibi büyüyor

18.07.2019 09:07

Her yıl Çin'de düzenlenen ve onlarca hayvanın acımasızca katledildiği köpek eti festivaline, bu yıl da tepkiler çığ gibi büyüyor. Güney Koreli hayvan aktivistleri, binlerce köpeğin diri diri yakıldığı korkunç festival için protesto gösterisi düzenledi.

1
Her yıl Çin'in Yulin eyaletinde gerçekleşen köpek eti festivaline, dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor. Köpek yahnisi ve liçi meyvesinin yendiği korkunç festivalde, her yıl binlerce köpek diri diri yakılarak yeniliyor.

2
Yerel yönetim, bu acımasız organizasyonun destekçisi olmadığını, festivalin özel firmaların desteğiyle devam ettiğini söylese de, açıklamaları hayvanseverler tarafından ikna edici bulunmuyor.
3
Aralarında ünlü oyuncu Kim Basinger'ın da bulunduğu bir grup, Güney Kore'de bu vahşi organizasyonun önüne geçmek için ölü köpek heykelleriyle protesto gösterisi düzenledi.
4
'Hayvanlar İçin Son Şans' derneği, ''Köpek eti festivali sona ermeden önce kaç kişi daha ölmek zorunda?'' yazılı pankartlar taşıdı.
5
6
ABD'li aktris Kim Basinger, geçen yıl yine Güney Kore'nin Los Angeles'daki konsolosluğu önünde ''Gezegendeki bu zulmü sonlandırın" çağrısında bulunmuştu.
7
Kore Köpek Eti Birliği üyeleri ise hayvanseverler tarafından düzenlenen protesto gösterisi esnasında, dalga geçercesine köpek eti yemeyi sürdürdü.
8
9
10
11
12
Güney Kore'de halen faaliyet gösteren yaklaşık 17.000 köpek çiftliği bulunuyor ve yasak olmasına rağmen, köpek kesimhanelerine lisans veriliyor.
13
Köpek eti festivalinde her yıl bir milyonun üzerinde köpek diri diri yakılarak köpek eti severlerin beğenisine sunuluyor.
14
15
16
17
18
19
20
21
22

Son Dakika Diri diri yakılan köpekler için binlerce hayvansever ayakta! Korkunç festivale tepkiler çığ gibi büyüyor - Son Dakika


YORUMLAR (30)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Diğer Galeriler

Grinin Elli Tonu'nun yıldızı yeni işiyle şaşırtmadı! Tanıttığı ürünü ne siz sorun ne biz söyleyelim Müzisyen Ezra, sosyal medya hesabından trans olduğunu itiraf etti Canlı yayında iğrenç anlar! Ünlü model, bebeğinin plasentasını yedi Hangi kelime yürekteki yangını söndürür! Acılı anne 5 yaşındaki kızına yapılanı öğrenince aklını kaybetti Kaçak maymun besleyen sosyal medya fenomeni Meriç İzgi'nin 5 yıl hapsi istendi