Diş Ağrısına Karşı 6 Altın Öneri - Son Dakika

Diş Ağrısına Karşı 6 Altın Öneri

07.12.2016 08:24

1
20 yaş diş ağrısı, diş ve diş eti iltihabı ağrıları, çürük ağrısı... Diş ağrıları pek çok nedenden kaynaklanabilir. Öncelikle diş ağrısının neden kaynaklandığı tespit edilmeli ve ona uygun bir tedavi uygulanmalı. Çoğu işi ağrı sırasında ağrıyı hafifletmek isterken kulaktan dolma bilgileri uygulayarak daha da ağrıyı artırıyor. İşte diş hekimine gidinceye kadar ağrıyı hafifletmek için bazı çözüm önerileri...

2
Dişinizi fırçalayın
Dişinizi fırçalayın
Diş fırçalamak çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Dişlerin diş ipi ile temizlenmesi ve fırçalama ağrının azalmasına neden olur.

3
Gargarayı deneyin
Gargarayı deneyin
Sirkeli su ve tuzlu su gargarası diş ağrılarını kısmen uyuşturur. Dişi bakterilerden temizler ve şişlikleri azaltır. Diş eti ve açık diş çürüklerine dezenfektan etkisi vardır.

4
Ağrı kesici deneyin
Ağrı kesici deneyin
Diş hekiminizin önerisiyle ve kullanım şartlarına uyarak ağrı kesici almanız ağrınızı belirli bir süre için geçirecektir.

5
Karanfil yağı alternatif
Karanfil yağı alternatif
Dişe kesinlikle aspirin, kolonya, alkol konulmamalı bunların yerine karanfil yağı tercih edilmelidir. Karanfil yağı veya kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir.

6
Buz tedavisi
Buz tedavisi
Buz uygulaması; ağrıyan diş bölgesine soğuk kompres uygulaması ya da soğuk su ile ağzı çalkalama geçici olarak ağrıyı hafifletebilir.

7
Yastığı yükseltin
Yastığı yükseltin
Gece diş ağrısı oluşmuşsa, yatar durumda olmak ağrıyı artıracağından yastık yükseltilebilir.

Son Dakika Diş Ağrısına Karşı 6 Altın Öneri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti