Diş Ağrısını Haifletmek İçin 10 Altın Öneri - Son Dakika

Diş Ağrısını Haifletmek İçin 10 Altın Öneri

30.06.2014 14:27

1
Diş ağrısını hafifletmek için yapılabilecek birkaç önemli yöntem var. Bunlar uygulandığı koşullarda, ertesi güne ya da tedavi sürecine kadar diş ağrısında hafifleme ve iyi bir rahatlama sağlanabilir. İşte diş ağrılarını hafifletmede 10 altın kural...

2
İlk olarak diş fırçalamayı deneyin. Fırçalama çürüğe sıkışmış ve ağrıya neden olan besinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur. Dişlerin diş ipi ile temizlenmesi ve fırçalama ağrının azalmasına neden olur.

3
Sirkeli su ve tuzlu su gargarası diş ağrılarını kısmen uyuşturur. Dişi bakterilerden temizler şişlikleri azaltır. Diş eti ve açık diş çürüklerine dezenfektan etkisi vardır.

4
Ağrı kesici ve antibiyotik kullanın. Ağrıyan diş ısırdığında daha fazla ağrıya neden olursa bu iltahaplanmanın göstergesidir ve antibiyotik tedavisine başlanmalıdır.

5
Karanfil yağı veya kuru karanfil yüzyıllardır enfeksiyonu tedavi etmede kullanılır. Diş ağrısına iyi gelen karanfil yağı anestezik ve antiseptik özelliklere sahiptir.

6
Eugenol denilen güçlü bir madde içerir. Bakteri öldürmeye yarayan bu madde diş macunlarında da vardır. Kuru karanfil ağrıyan bölgeye konup bekletilirse o bölgeyi uyuşturarak ağrı hissini azaltır.

7
Buz uygulaması, ağrıyan diş bölgesine soğuk kompres uygulaması geçici olarak ağrıyı hafifletir.

8
Sarımsak, çürük diş üzerinde bekletilerek ağrıya neden olan bakterileri yok eder.

9
Çörek otu, uyuşturma özelliği yoktur ancak düzenli kullanıldığında ağrıya neden olan etkenlerin ortadan kalkmasını sağlar. Vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.

10
Buğday çimi suyu, diş etleri ve dişlerdeki enfeksiyonlardan koruyan doğal bir antibiyotiktir. Ağızda bakterilerin artmasını engeller ve diş ağrısını azaltır.

11
Zerdeçal, antibakteriyel ve antiseptik özellikleri sayesinde ağrı giderme gücüne sahiptir. Su ile karıştırılıp hamur haline getirilir ve ağrıyan dişin üzerine uygulanır.

12
Karabiber, güçlü bir antibakteriyel ve antienflamatuar özellikleri olan doğal bir antibiyotiktir. Diş ağrısının azalmasında etkilidir.

Son Dakika Diş Ağrısını Haifletmek İçin 10 Altın Öneri - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement