Dış Basından Emeklilik Yorumları - Son Dakika

Dış Basından Emeklilik Yorumları

01.08.2011 13:00

1
Uluslararası basından komuta kademesindeki emekliliklere farklı yorumlar...

2
THE WALL STREET JOURNAL/ORDUNUN İKTİDAR MÜCADELESİNDE KANATLARI KIRPILDI
3
Güvenlik uzmanları büyük ölçüde bu hareketin, NATO'da ABD'den sonraki en büyük ikinci ordu olan Türk ordusunun, iktidardaki Adalet ve Kalkınma Partisi'yle giriştiği uzun süreli iktidar mücadelesinde kanatlarının kırpıldığının onayı olduğu görüşünde.
4
THE NEW YORK TIMES/DEMOKRASİ İÇİN ÇOK ŞEY
5
The New York Times: İstifalar aynı zamanda bir demokrasi olarak Türkiye ile ilgili çok şey söylüyor. Çünkü bu ülkenin vatandaşları, Sayın Erdoğan'ın gücünü giderek artıran Adalet ve Kalkınma Partisi'nden hoşlanmayanlar bile, artık askeri kuralları kabul etmeye hevesli değil. Türkiye bütün bunların dışında büyüdü.
6
CNN/TERFİ TARTIŞMALARININ ORTASINDA
7
Komutanların istifası, darbe planlamak suçlamasıyla tutuklanan generallerin terfileri hakkındaki tartışmaların ortasında geldi.

8
BLOOMBERG/LİRA BASKI ALTINDA KALIR
9
Türkiye'nin risk algısını yükseltir. Görevden ayrılmalar ekonominin aşırı ısınmasıyla ilgili kaygıların arttığı bir dönemde geldi. Lira kısa vadede daha büyük baskı altında kalacak.

10
THE GUARDIAN/ANLAŞMAZLIĞIN DORUKTA OLDUĞUNUN İŞARETİ
11
HAARETZ/ERDOĞAN MODERN ATATÜRK MÜ OLUYOR?
12
Erdoğan, Türkiye'nin modern Atatürk'ü mü oluyor? Ordunun en üst kademesindeki 4 generalin istifalarıyla, Türkiye Başbakanı Erdoğan'ın eline askerin üzerindeki devlet kontrolünü artırmak için büyük fırsat geçti.

13
REUTERS/HÜKÜMET KONTROLÜNÜ GÜÇLENDİRİYOR

14
Türk hükümeti, ordu üzerindeki kontolünü güçlendiriyor. Bu zaferin bedeli İslami kökleri olan hükümetle onun muhalifi olan laikler arasındaki kutuplaşmanın artmasına neden olacaktır.

Son Dakika Dış Basından Emeklilik Yorumları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement