Diş Macunu İle Temizleyebileceğiniz 10 Şey - Son Dakika

Diş Macunu İle Temizleyebileceğiniz 10 Şey

3 yıl önce

Her gün diş sağlığımız için, günde 2 defa dişlerimizi fırçaladığımız diş macununun; farklı kullanım alanları olduğunu biliyor muydunuz? Evet kulağa çok ilginç gelse de bu bir gerçek! İşte diş macunu kullanarak, pek çok sıkıntınıza derman olacak 10 püf noktası...

1
Spor ayakkabıları temizlemek için;
Spor ayakkabıları temizlemek için;
Eski yumuşak bir diş fırçasına bir miktar beyazlatıcı diş macunu sıkın ve ayakkabınızı dairesel hareketlerle fırçalayın. Bu işlemi taban için de uygulayın. Fırça işlemi de bittikten sonra, temiz suyla nemlendirilmiş bez parçası ile ayakkabınızın üzerindeki diş macununu tamamen temizleyin.

2
Aynaları parlatmak için;
Aynaları parlatmak için;
Aynalar ve camlar, temizlendikten kısa bir süre sonra yeniden tozlanabilir. Su buharı buğulanan aynalarda lekeli bir görünüm oluşturabilir. Bunu önlemek için cam temizleyicilerle camları ve aynaları sildikten sonra bir miktar diş macununu toz bırakmayan bir beze sürüp camlarınızı bu bezle silebilirsiniz. Diş macunu, aynaları ve camları parlatırken buğulanmayı da önleyecektir.

3
Sararan derz dolgularını temizlemek için:
Sararan derz dolgularını temizlemek için:
Su ve kireç nedeniyle sararan derz dolguları temizlemek için diş macunu kullanabilirsiniz.Diş macununu derz aralarına sürüp 5-6 saat bekletin. Daha sonra sert kıllı bir temizlik fırçasıyla iyice fırçalayın ve suyla durulayın. Dolguların beyazladığını göreceksiniz.

4
Metal eşyalarınızı parlatmak için;
Metal eşyalarınızı parlatmak için;
Diş macunlarının içinde kalsiyum ve silika bazlı kimyasallar bulunur. Bu bileşenler;çeşitli ev eşyalarının aşındırılmadan temizlenmesine yardımcı olur. Metal eşyalarınızı parlatmak,kiri yüzeylerden uzaklaştırmak için diş macunu kullanmayı deneyebilirsiniz.

5
Diş macununu,piyanoda oluşan sarartıları temizlemede;
Diş macununu,piyanoda oluşan sarartıları temizlemede;
Piyanoların tuşları arasındaki boşluklara dolan tozları,temiz bir beze biraz diş macunu sıkıp piyanonuzun tuşlarını silerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

6
Çizilmiş duvarları silmede;
Çizilmiş duvarları silmede;
Plastik boyalı duvarların üzerindeki pastel boya ve keçeli kalem lekeleri diş macunuyla kolaylıkla çıkarılabilir.Çizilmiş duvarları sulandırılmış diş macunuyla silerek kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

7
Takılardaki bulanık katmanları temizlemede;
Takılardaki bulanık katmanları temizlemede;
Kireç ve su lekeleri zamanla takılarınızın üzerinde bulanık bir katman oluşturabilir. Takılarınızı eski parlaklığına geri döndürmede diş macunundan faydalanabilirsiniz.

8
Gümüş dekoratif eşyaların kullanımında;
Gümüş dekoratif eşyaların kullanımında;
Gümüş dekoratif eşyalarda zamanla kararmalar oluşabilir.Oluşan kararmaları gidermek için;diş macunu sürüp biraz beklettikten sonra yumuşak bir bezle silmek yeterli olacaktır.

9
Halıların üzerindeki lekeleri çıkarmada;
Halıların üzerindeki lekeleri çıkarmada;
Halıların üzerindeki inatçı lekeleri çıkarmak için de diş macununu kullanabilirsiniz. Diş macununu biraz suyla karıştırıp halıdaki lekenin üzerine yayın. 2-3 saat beklettikten sonra fırçalayıp suyla durulayın. Lekelerin gittiğini göreceksiniz.

10
Küvet, armatür ve lavabolarınızdaki kirleri temizlemede;
Küvet, armatür ve lavabolarınızdaki kirleri temizlemede;
Diş macunu; duş başlığı, armatür, küvet, metal gider tıpası ve lavabolarda biriken kireç gibi lekelerin temizlenmesine yardımcı olur.Lavabonuzu herhangi bir yüzey temizleyiciyle yıkadıktan sonra diş macunuyla ovarak lekeleri uzaklaştırıp parlaklık verebilirsiniz.


YORUMLAR


Diğer Galeriler

'Koronavirüsle savaşmaktan gurur duyuyorum' diyen sağlık çalışanı paylaşımından dolayı linç yedi Belediyenin sahip çıktığı İsmail Amca'nın son hali yürekleri ısıttı Yolunu kaybeden fotoğrafçılar tarafından bulunan 2 bin 500 yıllık ağaç ihtişamıyla büyüledi Koronavirüsün ulaşamadığı tek yer olan Antarktika'daki 4 bin kişi krizi uzaktan izliyor Playboy model Ava Karabatic, salgın nedeniyle evden çıkamayınca çıplak fotoğraflarını çekip satmaya başladı