DİSK Başkanına Silahlı Saldırı - Son Dakika

DİSK Başkanına Silahlı Saldırı

05.10.2009 16:39

1
DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, İstanbul Şişli'de bulunan sendika binasının 7'nci kattaki makam odasında Rıza Tunçbilek'in silahlı saldırısına uğradı. İki bacağında da iki mermi bulunan Çelebi ameliyata alındı. Florance Nightingale Hastanesi'ne kaldırılan Çelebi'nin hayati tehlikesinin olmadığı öğrenildi.
2
DİSK Başkanı'nı vuran saldırgan Rıza Tunçbilek'in randevusu olduğu ve DİSK binasında ara sıra görülen bir kişi olduğu için aranmadığı öğrenildi. Odaya girdikten sonra silahına sarılan ve Çelebi'ye dört kurşun sıkan Tunçbilek yakalandı. Saldırganın 50 yaşlarında olduğu ve bir dönem DİSK Genel Başkanı Çelebi ile aynı mahallede oturduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan zanlı, Şişli Polis Merkezi'ne götürüldü.
3
DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, saldırı gerçekleştiği sırada kendisinin de odada olduğunu ve saldırganın 4 el ateş ettiğini söyledi. Görgün, saldırganın binada ara sıra görülen bir kişi olduğunu silahlı saldırı olmadan önce Çelebi ile aralarında sabıka kaydı ile ilgili konuşmalar geçtiğini belirtti.
4
Ancak Görgün, saldırganın çok kararlı bir şekilde odaya geldiğini ve silahını çekerek Çelebi'yi vurduğunu anlattı. İdare Amiri Yalçın Ayyıldız ise, DİSK Başkanı ile görüşen kişinin para istediğini duyduklarını belirtti.

5
Silah seslerini duyduktan sonra odaya giren DİSK Basın sorumlusu Fahrettin Erdoğan, 4'ten daha fazla silah sesi duyduğunu anlattı. Saldırının ardından hemen Genel Sekreter ile korumanın saldırganı etkisiz hale getirdiğini söyledi.
6
Yerde yatan Çelebi'nin vücudunu kontrol ettiğini belirten basın sorumlusu Erdoğan, yakın zamanda kalp ameliyatı geçiren başkanın bu açıdan bir sıkıntı yaşamasından korktuklarını dile getirdi.

Saldırganı almaları için 155 Polis İmdat'ı aradıklarını ancak operatörün kendilerine "Şişli neresi" diye tuhaf sorular sorduğunu öne sürdü. Sinirlenip telefonu kapattıktan sonra 100 metre ilerideki semt karakoluna giderek teslim almaları için başvurduklarını belirtti.

7
8
9
10

Son Dakika DİSK Başkanına Silahlı Saldırı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement